KuglART FEST, II Festiwal Sztuk Kuglarskich w Trójmieście

Opublikowano:

kuglart 2009Grupa „Żonglernia” oraz Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator” zapraszają na II edycję Festiwalu KuglART FEST. To jedyna okazja, aby zobaczyć w Trójmieście występy najciekawszych artystów sceny kuglarskiej. To dwa dni pokazów fireshow, żonglerki, akrobatyki, bboyingu, ciekawych warsztatów oraz innych atrakcji.
W tym roku nad samym morzem w Sopocie staną dwa namioty cyrkowe. Będą one miejscem pokazów sztuki kuglarskiej, tańca współczesnego, warsztatów i prezentacji. Poza częścią artystyczną przewidziano cześć filmową: zobaczymy filmy z zakresu sztuki cyrkowej. Część filmową organizuje DKF „Miłość Blondynki”, działający przy Uniwersytecie Gdańskim, oraz Stowarzyszenie Empatia, które zajmuje się m.in. rozpowszechnianiem idei „cyrku bez zwierząt”.
Założeniem Festiwalu jest promocja alternatywnego cyrku i sztuk kuglarskich, zaprezentowanie i podkreślenie edukacyjnego aspektu żonglerki. W sobotę 23 maja otworzymy scenę dla wszystkich, którzy chcą pokazać, co potrafią. Prezentacjom towarzyszyć będzie muzyka zespołu OCHURKI.
W niedzielę zorganizowane zostaną zabawy i warsztaty dla dzieci:

Start 22-24 maja 2009r. PARK ŁAZIENKI PÓŁNOCNE, SOPOT (okolice Plaży Piratów).

Dyskusja i program imprezy.

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.