26 cze, 2012 przez

I Jarosławskie Warsztaty Kuglarskie


1 jaroslawskie warsztatyOd 2 do 5 lipca odbędą się dwa cykle warsztatów. Pierwsze dwa dni poświęcone będą żonglerce na kolejne fireshow.

Dni Żonglerki to warsztaty z dziedzin takich jak:

– żonglerka
– taniec poi
– szczudła
– powerizer
– monocykl
– wiedza o cyrku i kuglarstwie
– przygotowywanie występów kuglarskich.

Warsztaty poprowadzą: Tomasz “Barney” Piotrowski, Dorota “Rotka” Szalacha, Sebastian “Paroowa” Frodyma, Krystian Nagórny oraz Dominika Poczekajło.

Impreza odbędzie się w dniach 2-3 lipca 2012 na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu. Zostanie zakończona pokazem kuglarskim na rynku Jarosławia wieczorem 3 lipca przygotowanym wspólnie przez instruktorów i chętnych uczestników warsztatów.

W Dniach Żonglerki może wziąć udział każdy, kto ukończył 12 rok życia. Nie są potrzebne żadne umiejętności związane z kuglarstwem oprócz dwóch rąk i odrobiny chęci (przy czym nie są też zakazane – zapraszamy również zaawansowanych kuglarzy).
Wszystko włącznie ze sprzętem warsztatowym jest darmowe – wystarczy się zapisać!

Oczywiście, każdy bierze udział w takich warsztatach, na jakie ma ochotę.

Organizatorzy przygotowali poczęstunek i napoje dla uczestników. W razie problemów z noclegiem lub też innych pytań, prosimy o kontakt:
gg: 35653644
e-mail: kuglarzejaro@gmail.com.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Kulturalnie pożyteczni – wypracowanie modelu partnerstwa i wolontariatu ukierunkowanego na zmniejszenie marginalizacji kulturalnej na terenie miasta Jarosławia” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Organizatorem jest Jarosławska grupa ogniowa „Fire From Heaven”

Warsztaty odbywać się będą w dniach 4-5 lipca 2012 na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Finalna częścią warsztatów będzie „Wielki Pokaz FireShow” który odbędzie się w ostatnim dniu wydarzenia.

Na warsztaty może zapisać każda osoba, która posiada skończone 16 lat. Zajęcia są całkowicie darmowe! Zapewniamy sprzęt treningowy oraz wspaniałą atmosferę.

Zapraszam do zapisów!

Zgłoszenia wysyłamy na e-mail: kuglarzejaro@gmail.com

Warsztaty FireShow będą obejmować zajęcia w posługiwaniu się sprzętem ogniowym takim jak:

– Poi (płonące kule na łańcuchach)

– Staff ( płonący kij)

– Wachlarze ogniowe

Ponadto zostaną przeprowadzone warsztaty z:

– Ruchu scenicznego

– Jak przygotować pokaz, kostium i scenografie?

Po więcej zapraszam na stronę: kuglarze.kulturalniepozyteczni.pl oraz na forum do wątku I Jarosławskie Warsztaty Kuglarskie

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.