Dłuższa żywotność kart do gry – 10 wskazówek dla kart do gry Bicycle

Opublikowano:

Karty do gry to najpopularniejszy zestaw posiadany przez każdego magika. 52 kawałki papieru, które produkują więcej magicznych sztuczek, które każdy magik może nauczyć się wykonywać przez całe życie. Najpopularniejszą marką dla magików są karty do gry Bicycle Playing Cards. Chociaż do większości magicznych sztuczek można użyć dowolnej talii kart do gry, to wszystkie mają jeden problem, bardzo szybko się zużywają. Oto 10 wskazówek, dzięki którym Twoje talie będą służyć dłużej.

1) Myj ręce by nie niszczyć kart

Mogą nie wyglądać na brudne, ale dla czystych białych krawędzi talii kart do gry, twoje ręce są wrogiem. Brud i olej ze skóry mogą bardzo szybko sprawić, że krawędzie kart do gry staną się szare. Zanim sięgniesz po karty do gry, poświęć chwilę na wyczyszczenie i wysuszenie rąk.

2) Ostrożnie podnoś karty

Być może nie ćwiczysz podnoszenia 52 kart, ale są szanse, że upuścisz karty na podłogę kilka razy podczas ich używania. Nie zgarniaj ich, ponieważ porysujesz ich powierzchnię, a także pokryjesz je drobnymi kawałkami żwiru lub kurzu, które następnie usiądą między kartami w talii i narobią zamieszania. Podnieś każdą kartę osobno. Zajmuje to trochę czasu, ale twoje karty cię za to pokochają. Karty do gry Bicycle mają wykończenie z poduszką powietrzną, które może w pewnym stopniu temu zapobiec.

3) Osusz ręce 

Skóra zatrzymuje wilgoć, ale papier zatrzymuje jej jeszcze więcej. Jeśli twoje dłonie są wilgotne, oznacza to, że twoja talia pochłania wilgoć. Wilgoć może również zostać uwięziona między kartami do gry w talii, co może z czasem wypaczyć i „zagęścić” karty do gry.

4) Wydłuż żywotność kart do gry, przechowując je w pudełku na karty.  

Pozostawienie talii kart do gry na blacie, poza pudełkiem, jest jak pozostawienie gąbki na kuchennej powierzchni roboczej. Wilgoć z pomieszczenia przeniknie do papieru. Jeśli karty były używane, będą ciepłe, a niektóre z nich będą wygięte, przechowywanie ich w pudełku może pomóc zapobiec rozszerzaniu się talii, a także ścisnąć je z powrotem do odpowiedniego kształtu.

5) Przechowuj karty do gry w lodówce

Wielu kolekcjonerów kart do gry przechowuje je w specjalnym chłodnym magazynie. Chociaż może to być „przesada”, warto spróbować przechowywać talię w lodówce i sprawdzić, czy pomoże to zachować jej kształt.

four aces poker card illustration

6) Spring lub faro pomaga twoim kartom

Sprężynowanie kart do gry wygląda fajnie, ale ma też swój cel. Powietrze pomoże utrzymać karty w suchości, a działanie sprężyny pomoże wyprasować wszelkie wypaczenia, pomagając im dobrze siedzieć razem.

7) Nie noś ich w kieszeni spodni lub dżinsów

Ciepło z ciała rozszerzy i wypaczy talię kart do gry. Zamiast tego noś je w kieszeni kurtki. Jeśli musisz trzymać je w kieszeni spodni, użyj metalowej osłony na karty, aby utrzymać talię szczelnie.

8) Używaj pudru do kart, aby wydłużyć żywotność kart do gry

W miarę starzenia się karty do gry i ciągłego ich użytkowania bardzo szybko staną się one „klejące” i zlepią się ze sobą. Powłoka na powierzchni kart do gry Bicycle uległa degradacji. Można to znacznie poprawić, nakładając na talię odrobinę pudru do kart. Niektórzy iluzjoniści używają zamiast tego talku, z podobnymi rezultatami.

9) Używaj tańszych talii kart do gry do ćwiczeń

Wielu iluzjonistów zaleca używanie tanich marek kart do ćwiczeń i oszczędzanie droższych kart na występy. Nie jesteśmy pewni, czy jest to dobry pomysł, ponieważ ważne jest, aby całkowicie przyzwyczaić się do wyczucia i kontroli wymaganej dla danej talii. Ćwiczenie z talią niskiej jakości nie uczy rąk, poziomu dotyku i kontroli potrzebnych przy przejściu na talię kart wyższej jakości. Nauka „wyczucia” talii jest ważną częścią treningu. Jeśli zamierzasz korzystać z talii treningowej, upewnij się, że zmieniasz ją dość często. Należy unikać przyzwyczajenia się do pracy ze starą talią kart, aby nie czuć się dziwnie, gdy nadejdzie czas na nową talię.

10) Rozluźnij się

Kiedy zaczynasz ćwiczyć, często zdarza się, że masz dużo napięcia w dłoni. Może to powodować wywieranie zbyt dużego nacisku na talię, wyginając ją z czasem. Rozluźnij ręce podczas ćwiczeń. To nie jest bitwa między tobą a kartami do gry. Karty są po twojej stronie! Lekki dotyk nie tylko zapewnia bardziej profesjonalny wizerunek, ale także zapobiega zginaniu i wypaczaniu kart do gry podczas ich tasowania. Eleganckie pokazy sztuczek manualnych nigdy nie okazują napięcia.

A jakie Ty masz wskazówki, aby wydłużyć żywotność swoich kart? Daj nam znać, zostawiając komentarz poniżej.

Podobne wpisy

Leave a Reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj