Dlaczego nauka sztuk performatywnych, takich jak magia, może być korzystna dla dziecka?

Opublikowano:

Jeśli rozważasz wprowadzenie swojego dziecka do nauki sztuk performatywnych, możesz rozważyć magię. Magia to fantastyczny sposób na wyrażenie siebie i zaimponowanie innym, pomaga w budowaniu pewności siebie i znacznie poprawia proces myślenia. Magia jest bardzo różnorodna i otworzy wiele okien dla twojego dziecka w przyszłości, dzieci generalnie uczą się i przyswajają rzeczy o wiele szybciej niż dorośli, więc nauka w młodym wieku pomoże im bardzo szybko awansować jako magik.

Lepsze umiejętności komunikacyjne

Nauka sztuk performatywnych, takich jak magia, może znacznie zwiększyć ich umiejętności konwersacyjne i ogólną pewność siebie. To świetny sposób na przygotowanie ich na przyszłość. Co więcej, pomaga im dostosować się do wystąpień publicznych i występów przed innymi. Jest to kluczowy element w rozwoju dziecka. Gdy staną się bardziej pewni siebie, naturalnie zaczną stosować to w życiu codziennym; co oznacza, że będą chcieli osiągnąć większe cele i sprawią, że będą bardziej ambitni, co oznacza, że będą chcieli wyjść ze swojej strefy komfortu i sprawią, że będą chcieli spróbować nowych rzeczy, dzięki czemu będą bardziej inteligentną i dociekliwą osobą.

Inteligencja emocjonalna jest również cechą, której nauczą się nawet o tym nie wiedząc. Tak więc… nauczą się bardziej liczyć się z uczuciami innych ludzi, dzięki czemu staną się bardziej przyjaźni i przystępni, a także łatwiej nawiążą przyjaźnie. Żaden rodzic nie chce, aby jego dziecko czuło się odizolowane lub zmagało się z nawiązywaniem relacji z innymi dziećmi.

Nauka sztuk performatywnych zwiększa kreatywność i wyobraźnię 

Umożliwienie dziecku wyrażenia siebie poprzez dowolny rodzaj sztuki scenicznej pozwala mu uwolnić uczucia, które może tłumić lub ukrywać, w bezpieczny i przyjemny sposób. To „uwolnienie” pomoże zwiększyć poczucie własnej wartości, czyniąc je szczęśliwszą osobą.

Nauka magicznych sztuczek jest idealnym sposobem dla dziecka na zwiększenie umiejętności rozwiązywania problemów podczas nauki opanowania konkretnej sztuczki, co czyni je bardziej asertywnym i zachęci je do bycia zdeterminowanym w życiu. Dzieci mają wielką wyobraźnię, a magia pozwala im ją wykorzystać. Nauka magii sprawi, że będą myśleć o rzeczach na różne sposoby, co da im bardziej unikalną i indywidualną osobowość.

Wytrwałość

Wytrwałość jest kluczowym czynnikiem w byciu magikiem; na przykład uchwycenie i zrozumienie sztuczki niekoniecznie będzie łatwe, ale umiejętność wytrwania i nie poddawania się jest tym, co czyni profesjonalistę. Nauka sztuk performatywnych pomaga rozwijać wytrwałość we wszystkich aspektach życia, dając dziecku bardziej dojrzały i zaawansowany sposób myślenia. Wytrwałość pozwala stać się optymistą, a optymistyczne dziecko to takie, które będzie chciało osiągnąć więcej i wyznaczyć sobie wyższe aspiracje.

Nauka sztuk performatywnych to świetna zabawa

Co ważniejsze, magia powinna być zabawą! Każdy rodzic chce, aby jego dziecko bawiło się w odpowiedzialny sposób, wszystkie dzieci chcą się dobrze bawić i to jest dokładnie to, co magia pozwoli im robić w bezpieczny i zabawny sposób, a także trzyma dzieci z dala od telewizji, która czasami może mieć zły wpływ.  Otwieranie magicznego zestawu jest bardzo ekscytujące, dając im nieskończoną gamę technik do nauki. Jest to również niezwykle terapeutyczne i relaksujące.

Podobne wpisy

Leave a Reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj