Bodypainting

Opublikowano:

Bodypainting, to sztuka malowania ciała przy pomocy farb, które w przeciwieństwie do tatuażu są tymczasowe i oczywiście zmywalne. Praktykowano go przez wieki pośród różnych starożytnych plemion na całym globie, gdzie służył do wyrażania powiązań między historią, duchowością a fizycznością. Ceremonie, obchodzone we wszystkich kulturach, świętowały różnorodne etapy życia, takie jak narodziny, śmierć, przejście do dorosłość, śluby lub dojrzewanie. Poprzez ozdabianie ciała symbolami i obrazami, wzmacniano znaczenie rytuałów, wprowadzając w nie myśli i emocje, co uczyniło malowanie ciała procesem przemiany i rozwoju duchowego.

Współczesna sztuka malowania ciała zyskała popularność w latach 60., gdy artyści eksperymentowali z przekształcaniem ludzkich ciał w żywe płótna. W latach 70. i na początku lat 80. malowanie twarzy stało się formą ekspresji i odkrywania siebie. Obecnie malowanie ciała znajduje zastosowanie nie tylko w sztuce, ale także w demonstracjach, reklamie, filmach i fotografii.

W dzisiejszych czasach powszechną formą bodypaintingu jest malowanie buziek specjalnie przystosowanymi do tego farbkami do twarzy. Na rynku dostępne są farbki antyalergiczne, nietoksyczne i zmywalne wodą takie jak Snazaroo, które możecie dostać w Kuglarstwie.

Taka farba do twarzy jest bezpieczna i łatwa w użyciu- wystarczy nałożyć odrobinę farbki na zwilżoną w wodzie gąbkę i rozpocząć malowanie swojego własnego niepowtarzalnego dzieła sztuki! Farby do twarzy są idealne nie tylko na bale dziecięce, imprezy plenerowe, festyny, tematyczne przyjęcia czy urodziny dzieci. Pozwalają nam stworzyć różnorodne postacie i wzory na twarzach najmłodszych.Nasze produkty są najwyższej jakości, co sprawia, że są bezpieczne dla skóry małych i dużych!

Podobne wpisy

Leave a Reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj