Zombie Walk we Wrocławiu

Opublikowano:

zombie walk wrocław

Jeśli pewnym pięknym popołudniem natkniesz się na hordę zakrwawionych obdartusów w swoim mieście, prawdopodobnie poznałeś paradę Zombie Walk… W każdym razie mamy taką nadzieję.

Zombie walk, inaczej zwany zombie mob, zombie march, zombie horde, zombie lurch, zombie shamble, zombie shuffle, zombie pub crawl lub marsz żywych trupów. Jak zwał, tak zwał. W tym roku już trzecia edycja pochodu we Wrocławiu odbędzie się 15 maja o 18:00 na Bulwarze Tadka Jasińskiego. Stamtąd horda entuzjastów mózgów przeczłapie na Wzgórze Partyzantów przy ul. Piotra Skargi.

zombie walk wroclaw makijaż

Na taką sympatyczną zgraję składają się miłośnicy kina grozy, charakteryzatorzy, projektanci fantazyjnych kostiumów, fotografowie i inni zakręceni ludzie.
Całej imprezie patronuje Kuglarstwo, więc spodziewajcie się jeszcze nieraz o niej usłyszeć 😉

Zombie Walk to znana międzynarodowa inicjatywa zrzeszająca setki tysięcy fanów na całym świecie. To przemarsz przebranej za zombie grupy ludzi po wyznaczonej trasie. Jest to wesołe i barwne wydarzenie, którego tradycja sięga 2003 roku. Inicjatywa jest również znana na świecie i w Polsce, marsze odbywały się do tej pory m. in. w San Francisco, Londynie, Wiedniu i Brukseli, a także w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Gdańsku i Łodzi.

Wspólny marsz grupy ludzi przebranych za postacie zombie. Zwykle happening odbywa się wzdłuż wyznaczonej wcześniej trasy w centrum miasta, ale może również mieć miejsce w centrach handlowych, na cmentarzach, lub w innej przestrzeni publicznej. W akcji uczestniczą zarówno miłośnicy filmów o żywych trupach jak i osoby, które chcą zrobić coś niezwykłego w swoim mieście.

Więcej na temat Zombie Walk Wrocław

WWW

Podobne wpisy