Znamy temat Festiwalu Ognia 2015

Opublikowano:

Lód. Śnieg. Przenikliwe zimno.
Cisza i ciemność.
Nie tego spodziewali się władcy Ognistej Krainy, gdy powracali z dalekiej wyprawy na swoje tereny. Pod ich nieobecność Mroźni Ludzie Północy wraz ze zgrają fantastycznych, lodowych stworów zagarnęli swoimi mroźnymi łapskami ich buchającą na co dzień żywym ogniem ziemię i uśpili ją. Owszem, zorzę polarną ogląda się całkiem przyjemnie, jednak teraz nadszedł czas, by wraz z budzącymi się mieszkańcami przywrócić jej ognistego ducha.
Na tronie spowitym lodem można w końcu złapać wilka, co nie?
A tak dokładniej:
W tym roku chcielibyśmy wykorzystać w finale kontrast teoretycznie niełączących się elementów: ognia i lodu. Władcy z pomocą swoich płomiennych wojaków, a także przeróżnych żywiołaków ognia, feniksów, smoków, smoczków i innych podobnych, ognistych stworzeń będą stopniowo budzić i przywracać do życia początkowo zamarzniętych, skostniałych z zimna, oszronionych mieszkańców. Złoto, czerwień, a przede wszystkim dziwne, palące się konstrukcje wkomponowane w stroje mile widziane. Gdzieniegdzie może znajdzie się jeszcze jakiś zagubiony, mroźny, obwieszony srebrnymi soplami, blady jak przysłowiowy informatyk przedstawiciel północnych ludów czy inny lodowy (lub LEDowy) golem. W tym roku nie pogardzimy właśnie LEDami, które mogą naśladować lodowe elementy stroju lub być wykorzystywane jako sprzęty w układach.
Ważna informacja – część z układów – tych, w których bierze udział najwięcej osób – powoli już powstaje. Żeby zminimalizować szaleństwo treningowe w trakcie festiwalu a Wam dać więcej czasu na zabawę będą one wstawione w formie filmików na tę stronę, żeby każdy mógł się ich powoli uczyć. Na miejscu będzie czas na przejścia, wejścia, zejścia itp.
Standardowo, ostródzkie lumpeksy pospieszą Wam z pomocą, więc jeśli nie przyjedziecie obwieszeni torbami z przebraniami, na pewno skomponujcie sobie olśniewający outfit w tych właśnie przybytkach. Wiadomo jednak, że bezpieczniej jest się przygotować zawczasu, do czego gorąco zachęcamy. Na miejscu na pewno będą dostępne farby do twarzy, kosmetyki do ciała i, być może, jakieś elementy strojów.
Podsumowując:
Jeśli myślicie, że lodu nie da się podpalić, jesteście w grubym błędzie.
Temat Festiwalu Ognia plonacy lod

Podobne wpisy