Zabawa z dwoma kulami – advanced contact juggling

Opublikowano:

Na pewno nieprzypadkowo znalazłeś się, przybyszu, właśnie tutaj, w odległej krainie nie będącej już czymś dostępnym dla wszystkich, Magią niepojętą na początku. Chęć Twoja rozwinięcia się dalej jest godna podziwu.

Od czego zaczynamy?
Ten trick warto popróbować w wersji z jednym stagem. Oczywiście w obydwie strony. Zawarte w tym filmiku są 2 wersje podstawowe toczenia ( tym razem wersja z butterfly ) oraz końcowy efekt.

Co może się przydać w dalszej części: rozłóżmy sobie łopatologicznie teorię. W tym przypadku mowa o sekwencji, fazie, punkcie oraz drodze.

Sekewncja składa się z faz, jest to cały trick od początku do końca, niekiedy zapętlony. Faza składa się z punktu startu, drogi oraz punktu końcowego. Punkt to miejsce na ciele, w którym zaczynamy lub kończymy daną fazę. Droga występuję pomiędzy punktami.

Zaczynamy?

Skoro myślisz, że wystarczy trenowania tego możemy iść dalej. Swobodna postawa i równomiernie rozłożony ciężar. Warto pamiętać o sposobach trenowania danej „drogi”. Przykładem jest tworzenie dłuższej drogi z uwzględnieniem ćwiczonego tricku w fazie „B” , gdzie faza „C” powinna dawać możliwość przejścia na drugą część ciała, zapętlając sekwencje. Faza „A’ ma bardziej elastyczną cechę, można w każdym momencie ją zmienić wprowadzając kolejne utrudnienia. ( oczywiście to tylko przykład, istnieje wiele możliwości sekwencji, tj: A od razu do A’ )

Podobne wpisy