Wyrzut

Opublikowano:

Wyrzut przodem jest prawdopodobnie najważniejszym elementem nauki yoyo. Wszystko co będziemy się uczyć na późniejszych etapach zaczyna się właśnie od sleepera lub tzw. breakaway (wyrzutu bokiem).

Zdecydowana większość osób które po raz pierwszy biorą yoyo do ręki błędnie wypuszcza je w dół aby jedynie rozwinęło się ze sznurka. W taki sposób nasze yoyo nie jest w stanie kręcić się wystarczająco długo aby wykonać skomplikowane kombinacje sznurkowe (przypomnijmy iż aktualny rekord świata w długości kręcenia się yoyo wynosi ponad 30minut!).

Jak wykonać prawidłowy wyrzut?

1. Pewnie chwytamy yoyo aby przez przypadek nie wyleciało nam z dłoni. Pamiętajcie, że najważniejsze w treningu są pewność i zdecydowanie w tym co chcemy wykonać!

2. Zginamy rękę w taki sposób aby dłoń trzymająca yoyo znajdowała się blisko barku.

3. Teraz najważniejsze czyli wyrzut. Wykonujemy go przez zdecydowane wyprostowanie ręki co przy odpowiedniej prędkości zaowocuje nam długim sleeperem.

4. Kiedy zbliżamy się do momenty gdy nasza ręka jest już wyprostowana wypuszczamy yoyo z dłoni. Na początkowych etapach nauki proponujemy starać się wyrzucać je do przodu, nie w dół. Zapobiegnie to częstemu uderzaniu w ziemię co niestety może skutkować uszkodzeniem yoyo.

5. Ostatnim etapem mającym pomóc nam w wykonywaniu tego triku jeszcze lepiej jest zwrócenie uwagi na nadgarstek. To właśnie w nim ukryty jest sekret idealnego wyrzutu! Delikatny ruch nadgarstkiem podczas wyrzutu pomoże nam jeszcze bardziej panować nad yoyo dzięki czemu będzie leciało tam gdzie tego chcemy – czyli w dół.

Powodzenia!

http://youtu.be/JFfNDhYWhDs

Więcej o yoyoacademy

Podobne wpisy