2 lip, 2013 przez

Wypadek w Cirque Du Solei


ka wypadekSarah Guyard, lat 31 spadła z wysokości 50 metrów podczas realizacji przedstawienia „KA” w Las Vegas.

Cirque du Soleil, to jedna z najbardziej szanowanych firm akrobatycznych na świecie oraz znanych cyrków. Niedługo też mają zakontraktowane występy w Polsce. Możecie o tym poczytać w artykule Cirque du Solei – Alegria w Polsce. Cyrk / firma charakteryzująca się łączeniem zapierających dech w piersi numerów akrobatyczno-cyrkowych, fantastycznych kostiumów i scenografii i hipnotyzującej muzyki. W przedstawieniach nie wykorzystuje się zwierząt a jedynie pot i talent ludzi. W ciągu 30-letniej działalności wielu grup na całym świecie, nigdy nie było wypadku śmiertelnego.

Niestety. Artystka spadła podczas finałowego numeru, gdy była zawieszona w najwyższym punkcie. Gdy muzyka przycichła słychać było krzyk, jęk i płacz z pod sceny innych artystów opłakujących koleżankę. Przedstawienie zostało przerwana a widzom zaoferowano zwrot kosztów biletów. Część zdecydowała się przekazać je na rzecz rodziny ofiary.

Założyciel Cirque du Soleil Guy Laliberte wydał oświadczenie, że był załamany po śmierci, a występy „KA” zostały odwołane na czas nieokreślony.
„Jestem załamany. Pragnę wyrazić moje najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny. Wszyscy jesteśmy całkowicie zdruzgotani,” Laliberte powiedział. „Ta tragedia, przypominam nam, jak wyjątkowi są nasi artyści występujący na scenie każdej nocy. Naszym celem jest teraz wspierać się wzajemnie w rodzinie. ”

Poniżej materiał z abc NEWS:

 źródło: abc News

Więcej o bas

Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła