Weekend? Kuglarze imprezują cały Lipiec!

Opublikowano:

Przed nami kolejny czas natłoku wydarzeń.  Tym razem nie chodzi o weekend, a o nieprzerwany ciąg imprez, który zaczyna się jutro i zdaje się nie kończyć. Wielu z nas zostało zmuszonych do podjęcia gorzkiego wyboru między wydarzeniami. W tym sezonie wszędzie nie można być. Oto jak te imprezy się układają.

Zaczynamy od festiwalu Ulicznicy. W tym roku część kuglarska festiwalu została połączona w jeden zlot. Już jutro, czyli w piątek od rana zjeżdżamy się do fabryki, żeby zobaczyć gwiazdy polskiej sceny fireshow na pokazie Firepunch. Druga część, czyli Juggling Day przebiegnie w towarzystwie żywiołowego żonglera – Jona Udry, który tradycyjnie dla Uliczników przygotowuje warsztaty oraz występ-niespodziankę.

Jon wyróżnił się wśród brytyjskich młodych żonglerów parę lat temu wykorzystaniem nietypowych rekwizytów takich jak balony, ale do dziś można o nim od czasu do czasu usłyszeć przez niebanalne osiągnięcia w żonglerce klasycznej.
Poza tym na Ulicznikach czeka nas też kuglarska gala Variété oraz inne atrakcje, znane z poprzednich edycji. Jako, że to duży festiwal, trwający całe lato, warto sprawdzić co jeszcze jest do zobaczenia w Gliwicach na stronie Uliczników:

w programie oficjalnym
w naszym kalendarzu 

Prosto z Uliczników można kierować się na SLOT Art Festiwal. Jeśli jeszcze nie byłeś(aś) na Slocie, to zapewne nadal masz go na liście miejsc, które trzeba przed śmiercią zobaczyć. Bo opowieści można słyszeć różne, ale jedno jest pewne – to wydarzenie którego trzeba doświadczyć na własnej skórze – wielki obóz warsztatów, koncertów i przeróżnych widowisk przeznaczonych dla młodych ludzi. Dla nas najważniejsze jest, że w tej edycji nadzwyczaj aktywna zapowiada się społeczność kuglarzy.

http://kuglarstwo.pl/event/slot-art-fest-2016/?instance_id=225810

Ale zanim zanim zaczniesz szukać namiotu, rozważ drugą opcję. W tym samym czasie odbywa się też zapowiadany przez nas OFOiK, czyli wszystkich ulubiony Festiwal Ognia w Ostródzie.
Jak zawsze wielki festiwal warsztatów zwieńczony ogromnym spektaklem ognia, ale też z kilkoma atrakcjami dla mniej aktywnych uczestników. Między innymi polską  galą Variete i gratką dla żonglerów i żonglerlasek – – fantastycznym żonglerem kreatywnym ze Strasburga –  Gautierem Trischlerem.

http://kuglarstwo.pl/event/ogolnopolski-festiwal-ognia-i-kuglarstwa/

I, kiedy myślisz, że to już za dużo, ledwo te festiwale rozkręcą się, a już otworzy się kolejny- VII Fireproof, który na pewno skusi niejedną ekipę od ogniowych pokazów swoim konkursem.

http://kuglarstwo.pl/event/vii-fireproof-festiwal-ognia/?instance_id=225828

 

I na koniec każdy, kto nie lubi festiwali jest mile widziany na spotkaniach WOSKowo-Slackowych w Warszawie, gdzie kogo-jak kogo, ale ekipy portalu Kuglarstwo.pl nie spotka tym razem.

http://kuglarstwo.pl/event/warszawskie-otwarte-spotkania-kuglarskie-i-slackline/?instance_id=225887

Długa lista, wiem. Teraz adios, bo muszę się spakować na te wszystkie zloty!

Podobne wpisy