Variété w Łodzi

Opublikowano:

Kabaret Variété Cyrkowe
13 marca, 18.30
Teatr Pinokio

Wstęp wolny
Dla dorosłych i dzieci od lat 10

 

Zapraszamy na wieczór artystyczny prezentujący różne etiudy z dziedzin nowego cyrku (cyrku bez zwierząt), tańca i muzyki.

Co to jest Kabaret Variété?
Forma Kabaretu Variété pozwala na zaprezentowanie różnych sztuk scenicznych. W tej edycji będzie można zobaczyć między innymi taniec w powietrzu, żonglerkę i LED show.
Kabaret jest wydarzeniem towarzyszącym Interdyscyplinarnej Konferencji dot. Sztuki Nowego Cyrku ( „Nie tylko klaun i tygrys – sztuki cyrkowe w kontekstach kulturowych i społecznych”), organizowanej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego i Carnival, Otwartą Przestrzeń Cyrkową w Łodzi.

Teatr, cyrk i urodziny:
Kabaret Variété odbędzie się w Teatrze Pinokio, który od 2013 roku angażuje się w projekty teatralno – cyrkowe, wykorzystując dziedziny nowego cyrku jako środki ekspresji scenicznej. Co roku, w sezonie letnim, artyści Teatru Pinokio ruszają w objazdową trasę ze spektaklem Pippi, który wykorzystuje nie tylko sztukę nowego cyrku, ale również promuję pedagogikę cyrku, czyli edukację przez zabawę.
Kabaret odbywa się przy udziale Carnival, Otwartej Przestrzeni Cyrkowej w Łodzi, która od 2011 roku promuje cyrk bez zwierząt w Polsce. Podczas kabaretu będzie można zobaczyć etiudy w wykonaniu artystów i instruktorów grupy Carnival. Dokładnie 18 marca 2011 odbył się pierwszy kabaret cyrkowy, w tym roku zapraszamy na 4 urodziny Carnival!

Zobacz wydarzenie na facebooku
http://www.carnival.com.pl/

 

baner-kabaret-pinokio

Podobne wpisy