26 sie, 2008 przez

V Ogólnopolski Festiwal Ognia 28-31.08


V ostródaW ostatni weekend sierpnia Ostróda będzie gościć niezwykłe, ogniste widowisko. Wszystko to za sprawą V Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia organizowanego przez Ostródzką Grupę Tancerzy Ognia „eXodus” oraz Biuro Promocji Miasta Ostróda.

Ogólnopolski Festiwal Ognia to festiwal łączący w sobie wiele rodzajów ekspresji artystycznej. Jest to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń dla artystów zajmujących się tańcem z ogniem oraz sztukami kuglarskimi. Z każdą kolejną edycją festiwal staje się coraz bardziej znany na arenie międzynarodowej. Gościł już artystów zza granicy. Byli to między innymi goście z Litwy, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Francji.

Dla uczestników przygotowane zostały warsztaty z zakresu tańca z ogniem, żonglerski, akrobatyki, improwizacji ciała a także tańca i ruchu. Podczas festiwalu uczestnicy, oprócz rozwijania własnych umiejętności, wspólnie przygotowują się do wielkiego finału – ognistego spektaklu, który zostanie zaprezentowany publiczności w sobotni wieczór. Dzień wcześniej, w piątek, organizatorzy przygotowali scenę otwartą – „Igraszki z Ogniem” – na której uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności.

Finał V edycji to największe w Polsce widowisko fireshow. Ponad 50 tancerzy ognia, szczudlarzy, żonglerów oraz aktorów zaprezentuje spektakl, w którym uczestnicy opowiedzą własną historię powstania Ziemi – zrodzonej przez starcie światła z ciemnością, walkę między dwoma przeciwnymi światami.

Dodatkowo w 2007 roku – podczas czwartej edycji – ustanowiony został rekord w ilości osób plujących ogniem w jednym czasie oraz w jednym miejscu. W próbie tej brało udział 76 osób. W tym roku, tuż przed „Igraszkami z Ogniem” odbędzie się próba pobicia tego rekordu.

strona festiwalu
dyskutuj na forum

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.