Triki na 3 piłki – pętle i ósemki

Opublikowano:

Naturalnym krokiem po wprawnym opanowaniu yoya i fake’a, czyli sztuczek z tej lekcji:

http://kuglarstwo.pl/triki-na-3-pilki-srednio-zaawansowane/

…Jest próba „mieszania” pomiędzy żonglowanymi piłkami. Chodzi o takie triki, jak pętle i ósemki. Pętla polega na trzymaniu jednej piłeczki w górze i okrążaniu nią każdej piłki w zenicie. Ósemka to rysowanie pomiędzy piłkami… no właśnie. Oto jak wyglądają ósemki w żonglerce:

Ósemka podstawowa, czyli Tornado

Tornado to sprytne wykorzystanie przestrzeni zostawianej na ułamek sekundy przez poruszającą się piłkę. Na początku moze wydawać się trudne, a nawet straszne. Mimo to szybko człowiek się przełamuje. Po kilku próbach dostrzegamy, ze jest moment w żonglerce dwoma piłkami w jednej ręce, kiedy to jedna piłka jest w wysoko w zenicie a druga na dole w dłoni. Między nimi jest masa miejsca i wtedy możemy przeciąć tą przestrzeń dłonią.

Stefan - tornado
Tornado

Tornado to dynamiczny trik, w którym najważniejszy jest rytm. Pozwala na wielką ekspresję ruchów, która szybko wchodzi w krew. Nie jeden żongler złapał smykałkę do szybkiej żonglerki…

Istnieje jeszcze jedna wersja ósemki, tzw odwrotna.
Jak widać u góry, w zwykłej przestrzeń pomiędzy piłkami przecinamy z góry do dołu. W drugim wariancie robimy to pod górkę. Ciekawie to wygląda, gdy przećwiczymy te triki oburącz. Możemy wtedy sklecić wzór symetryczny, który zaprezentuje się tak:

Stefan Weave
Weave

Ostatnia kombinacja opiera się na siteswapie 423, czyli triku, który początkujący znają pod nazwą litery W. Nawet, jeśli tego nie rozumiesz, nie obawiaj się. To tylko wprowadzenie do klasycznych złożonych sekwencji, które czekają Cię w następnej lekcji.

 

Podobne wpisy