Tik-tak

Opublikowano:

Tik tak (ang tic-tok) to chyba pierwsza typowo flowerstick’owa sztuczka której trzeba się nauczyć. Najprościej mówiąc polega on na odbijaniu flowersticka naprzemiennie między dwoma handstickami, czyli kijkami kontrolującymi.

Na początku należy w każdej dłoni trzymać handsticka (kijek kontrolujący). Flowerstick (kijek kwiatowy) powinien znajdować się pod kątem około 60 stopni, jednym końcem na ziemi, a drugim oparty o prawy kijek kontrolujący.

Na tym etapie dobrze już wiedzieć że ręce powinno się trzymać na szerokość mniejszą niż szerokość barków, a prawidłowe miejsce gdzie kijki kontrolujące odbijają kijka kwiatowego to ok 1/4 jego długości patrząc od górnego końca.

Po tym wstępie należy spróbować odbić kijek kwiatowy z prawego na lewy kijek kontrolujący. Dolny koniec powinien pozostać na ziemi. Ten ruch powinien nauczyć płynnego i spokojnego odbijania kijka kwiatowego.

Dodatkowo należy pamiętać żeby ruch nie był ani za mocny ani za szybki. Wolne ale stanowcze i dokładne ruchy przynoszą dużo lepszy efekt.

Kolejnym etapem jest podniesienie rąk podczas odbijania kijka. Prawidłowo wykonywany ruch powinien spowodować że kijek kwiatowy uniesie się z ziemi i będzie, już w powietrzy przeskakiwał między prawym i lewym kijkiem kontrolującym.

Teraz z kolei warto poeksperymentować z położeniem kijka kwiatowego w przestrzeni. Im bardziej poziomo uda się go złapać na kijku kontrolującym tym wolniejszy, dłuższy i łatwiejszy będzie cały ruch. Odbijając go niemal pionowo łatwiej stracić kontrole i cała sztuczka wymaga dużo szybszych reakcji.

Po opanowaniu tej sztuczki, możesz przejść właściwie do dowolnej lekcji z działu podstawy. Polecamy na przykład Tik-tak podwójny dotyk.

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

1 Comment

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.