Takie będą artystki na X Festiwalu Ognia

Opublikowano:

Jak zwykle w Ostródzie przywitamy dwójkę gości z zagranicy, którzy poprowadzą warsztaty i wystąpią przed nami. W tym roku gościmy te panie:

Svetlana ZuevaSvetlana Zueva

W 2009 r. ukończyła Państwową Szkołę cyrkową w Kijowie, gdzie trenowała pod okiem sameg Yuriya Pozdnyakova. W 2010 podpisała kontrakt z Cirque du Soleil i przez rok jeździła po świecie z występem Corteo. Jest srebrną medalistką w pierwszych mieszanych Rosyjskich Mistrzostwach Żonglerskich z 2011 r. Następnie przez rok uczyła żonglerki w Państwowej Szkole Cyrkowej,a od 2013 r. jest zewnętrznym konsultantem dla Rosyjskiej Narodowej Federacji Gimnastyki Artystycznej. Występowała w wielu krajach wliczając Dubaj, Kanadę i Izrael. Została wymieniona w rankingu Top 40 Most Popular Jugglers z 2014 r. Przygodę z akrobatyczną żonglerką rozpoczęła kilka lat temu, gdy poszukiwała miejsca do treningów. Trenerzy gimnastyki artystycznej byli na tyle mili, że pozwolili jej trenować z gimnastyczkami. Po pewnym czasie wpadła na pomysł łączenia niektórych trików gimnastycznych z żonglerskimi i dało to zaskakujące efekty. U nas poprowadzi w środę i czwartek warsztaty z żonglerki kontaktowej maczugami oraz akrobatycznej. Zajęcia będą zawierać informacje o tym, czym właściwie jest ta  nietypowa dziedzina, z czym się to je i czego do tego potrzeba, a na koniec uczestnicy poznają kilka trików. Poziom będzie dostosowany do możliwości uczestników, tak, aby każdy mógł wziąć udział0.

Amalaya/BirteBirte vel Amalaya

 

Birte występuje z ogniem od 2005 roku, zarówno w pokazach solowych jak i z grupami liczącymi nawet 50 artystów. Kręci na hula hoop od 2009 r. Prowadziła warsztaty na EJC w Finlandii, Niemczech czy Polsce, a także na German Hoop Convention, SWHoop w Bristolu i wielu innych konwencjach żonglerskich w Niemczech i za granicą. Prowadzi cotygodniowe zajęcia w Berlinie i znana jest z rozkładania teoretycznie trudnych trików na części i wizualizowania ich, aby były bardziej zrozumiałe dla innych. Jej styl kręcenia na hula nawiązuje do trików na poi, a także zawiera wiele elementów manipulacji, izolacji oraz floor hooping. Birte występuje i uczy pod nazwą duetu Blau, który tworzy z Lisą Lü, a od 2010 . także solowo pod pseudonimem Amalaya.

Nie wiem jak wy, ja nie mogę się doczekać. Do zobaczenia w Ostródzie!

Podobne wpisy