Sun (słońce)

Opublikowano:

Sztuczek z rodzaju Sun jest bardzo dużo. Można je robić na wiele sposobów i w wielu wariacjach.
Sam sun oznacza zrobienie diabolem na sznurku pełnego koła.

Najprostszą próbą tej sztuczki jest rozbujanie diabola na sznurki (bez pętli) i przerzucenie go, według wskazówek zegara, o 360 stopni wokół obu kijków (przerzucając tylko wokół jednego sznurka założymy po prostu pętle). Zobaczymy wtedy supeł na sznurku analogiczny do tego o którym wspomniałem przy pętlach. By wrócić do pozycji neutralnej należy zrobić sun’a w drugą stronę.

sun

 

 

 

 

 

Oczywiście analogicznie możemy zrobić całość w drugą stronę, zaczynając ruch przeciwnie do wskazówek zegara.

Pierwszym kompletnym sun’em którego polecam się nauczyć jest lewy sun wewnątrz rąk. Żeby go zrobić należy odwrócić prawy kijek o 180 stopni na zewnątrz, ustawiając go w linii prostej z drugim kijkiem i tej pozycji wymusić pełne koło diabola w lewo wokół kijków, a zarazem wewnątrz naszych rąk.

sun

 

 

 

 

 

Z tego samego ustawiania rąk można zrobić sun’a w prawo, przerzucając diabolo w przeciwnym kierunki (od nas, nie do nas).

sun

 

 

 

 

 

Znów odwracając wszystko, jeśli zaczniemy od obrócenia lewego kijka i zrobimy sun’a po prawej stronie wyjdzie nam prawy sun wewnątrz rąk. Jego też można zrobić od siebie, lub do siebie.

Samych sun’ów, zarówno prostych jak i bardziej zaawansowanych jest dużo więcej, tu udało nam się poznać 6 z nich, moim zdaniem najbardziej podstawowych. Teraz pozostaje je wyćwiczyć aż przechodzenie między nimi a innymi sztuczkami stanie się proste i płynne.

 

animacje pobrane ze strony www.diabolotricks.com

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.