Sukcesy Polaków

Opublikowano:

W 2013 roku polscy monocykliści odnieśli kilka spektakularnych sukcesów na arenie międzynarodowej.

Zaczeło się od zwycięstwa Maksyma Siegieńczuka w wyścigu XC w czasie jednokołowych mistrzostw Europy Eurocycle 2013, który udało się wygrać mimo upadku i odniesionej kontuzji kolana.

Trochę później, w sierpniu, Łukasz Chornikowski wygrał słabo obsadzoną kategorię Muni w maratonie w Novej Dubnicy zostając jednocześnie mistrzem Słowacji Monocykli Terenowych (więcej).

Natomiast w grudniu, w australijskiej Canberze Maksym Siegieńczuk zdominował mistrzostwa Australii oraz Azji i Pacyfiku (Australian National Unicycling Championships & Asia Pacific Unicycling Championships) w kategorii Muni wygrywając zawody DH i XC. Do tego dorzucił zwycięstwo w wyścigu szosowym na 10km oraz drugie miejsce w rozgrywkach hokeja wraz z drużyną Nowej Zelandii (więcej).

W nadchodzącym 2014 roku na monocyklistów czekają mistrzostwa świata Unicon 17 w Montrealu w Kanadzie. Życzymy sukcesów naszym reprezentantom, a tym, którzy nie dotrą aż tak daleko, częstych i satysfakcjonujących jazd na jednym kole przez cały 2014.

Podobne wpisy