28 lip, 2015 przez

SUBIEKTYWNY HULAHOOPOWY TOP 5.


Nareszcie! Jako-taka aktywność :) W końcu ileż można kisić w komputerowym notesiku te wszystkie tematy, które powinny już dawno ujawnić się na blogu? Staram się lepiej planować swój czas i nadrabiam zaległości w oglądaniu hulahoopowych filmów. Dzisiaj mój subiektywny TOP 5, na który złożyły się ostatnie filmy największych speców od hula-hoop :) Taka osobista lista przebojów.

Mimo że większość z Was już je widziała, chciałam zgromadzić je w jednym miejscu, wyróżnić, jeszcze raz się pozachwycać. Każdego dnia powstaje po kilka (…dziesiąt?) nowych filmów hulahoopowych, więc codzień poprzeczka się podnosi o stopień wyżej. Coraz trudniej jest odłowić te najciekawsze w youtubowym morzu. Już nie tylko umiejętności, uroda, nie tylko włąściwy dobór muzyki i lokacji, cudowne ciuchy i pomysł na wizerunek, dobra reżyseria i montaż, ale też technologie odgrywają ważną rolę w kreowaniu obrazów, które mają zostać w naszej głowie dłużej niż 3 minuty.

No to siadamy wygodnie i oglądamy.

 

Miejsce 5.

Hoop – Gail O’Brian

Mimo że znowu nisko opadła mi szczęka, kiedy patrzyłam, co też Gail wyczynia z kółkami, u mnie ”tylko” miejsce piąte :) Dla mnie trochę zbyt smutno, trochę zbyt ciężko. Nie rozpoznaję Gail w tej stylizacji. Mimo że lubię teatr, a tutaj jest mega teatralnie :) Ale nie mogę zaprzeczyć, film opowiada swoją historię, zapada w pamięć, jest przemyślany i mocny, a Gail daje wspaniały popis swoich możliwości.

 

Miejsce 4.

Sick Hoop Dance – Rebecca Victoria

Video by Hurricane Andrew & Viral Punk.

Znacznie bardzej rock’n’rollowo! Jest tempo, Rebecca Victoria z ekipy Hooptown Hotties i szaleństwo perspektyw – dlatego że cały film został nakręcony z drone’a – sterowanego zewnętrznie samolociku (w tym wypadku samochodziku), na którego pokładzie jest kamera. Punkt za kreatywność. Sylwetka Rebeki, hula h00p LED, pojdynczy snop światła i nieco obskurna, pusta przestrzeń. Ekipa Drone Dudes opowiada o powstaniu tego filmu – mieli jeden wieczór, by nakręcić występ Rebeki w swojej nowej siedzibie, bo już następnego ranka kończyli remont. Utrudnieniami były ograniczone oświetlenie i nierówna podłoga. Ale efekt – wow.

 

Miejsce 3.

Dark Paradise – Tiana Zoumer i ekipa fantastycznych hulahooperek

Produkcja SpinFX, do muzyki Stylust Beats, reżyseria Morgan Jenkins

Musiało się pojawić w zestawieniu. Po prostu piękny, kobiecy film. A więcej o tym przeczytacie we wcześniejszym wpisie.

 

Miejsce 2.

Babz Robinson – Bad Ass Hoop Dance

Video by Morgan Jenkins

Tutaj długo walczyłam ze sobą, czy Babz nie powinna jednak znaleźć się na pierwszym miejscu :) ostatecznie jest na drugim, ale tylko pół kroku za podium. Dlaczego? Bo uwielbiam jej styl hoop dance, dlatego że poznałam ją osobiście i wiem, że w tym tańcu jest cała Babz, prawdziwa ona, żywiołowa, roztańczona, rozskakana. Że mogę oglądać non stop i pytać siebie samą: to tak też można, serio? Od lat nagrywa dla nas tutoriale. Zajęło jej tak dużo czasu, by w końcu zrealizować swój profesjonalny teledysk, ale warto było czekać. Szacun :)

 

Miejsce 1.

Silvia Pavone na żywo dla The John Bishop Show

Wizualizacje video: Howie.tv,  produkcja Cirqe Bijou

Zwyciężyła jednak miłość do animacji :) Silvia Pavone na żywo (!) prezentuje coś, co wymagało wielkiej kreatywności, przygotowań, gdzie grafika współgra z żywym człowiekiem tak niesamowicie, że czasami sama się gubię i już nie jestem pewna, ile Silvii jest na ekranie i iloma operuje obręczami. Majstersztyk i tyle.

 

I wszystkie te filmy powstały w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Aż strach pomyśleć, co szykują dla nas kolejne pro-hooperki i hooperzy :)

PS. Jestem ciekawa Waszych ulubionych filmów z hula. Podzielcie się swoimi typami w komentarzach!

Jeszcze więcej o hula-hoop na Hulajdusza!!