Stadion Narodowy w rękach kuglarzy

Opublikowano:

Narodowy - teren obięty konsultacjamiStadion Narodowy w Warszawie jest olbrzymią inwestycją, która nie służy tylko wydarzeniom sportowym. Tam też organizowane są koncerty, konferencje, a w planach jest dużo więcej. Nasz portal jako reprezentacja grupy kuglarzy uczestniczy w konsultacjach dotyczących przestrzeni okalającej stadion. Projekt nazywa się Wspólny Narodowy i jest organizowany przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej we współpracy ze Stadionem Narodowym.
Tematem konsultacji jest sport w okolicach stadionu. Kuglarstwo, w tym kontekście, jest traktowane jako  aktywność fizyczna oraz sport miejski.
Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 15 września, czyli w najbliższą niedzielę. Na początku zorganizujemy spacer badawczy na około stadionu podczas którego zapoznamy się z przestrzenią i zaczniemy już planować pierwsze możliwości wykorzystania tego terenu. Po nim odbędą się warsztaty podczas których będziemy tworzyć konkretne rekomendacje dla Stadionu Narodowego.

 

Jeśli macie swoje przemyślenia lub pomysły na aranżacje terenu wokół stadionu, organizacje cyklicznych wydarzeń lub imprez, to koniecznie podzielcie się z nami. Postaramy się przekazać wszystkie Wasze uwagi podczas niedzielnego spotkania.

 

Badanie będzie dotyczyło dwóch podstawowych spraw. Z jednej strony chcemy sprawdzić jak można wykorzystać obecną przestrzeń. Stadion dysponuje też pewnymi zasobami (prąd, toalety, sprzęt nagłaśniający). Z drugiej strony chcemy się dowiedzieć jak tę przestrzeń można by zmienić/przebudować/przearanżować, żeby w większym stopniu sprzyjała różnym aktywnościom fizycznym na około Stadionu Narodowego.

 

 

Więcej o bas

Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła

Podobne wpisy

bas
bashttp://jednokolo.pl
Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła