15 paź, 2010 przez

SLOT FEST 'O WSCHODZIE’- AUTO SLOT


slotfest kraków4. SLOT FEST „O WSCHODZIE” – AUTOSTOP
Jeszcze więcej wydarzeń, czasu, przestrzeni i muzyki!

CZAS: 4. – 7. listopada 2010 r.
MIEJSCE: siedziba YMCA i Kino Agrafka, Krowoderska 8; Klub Imbir, Tomasza 35; Ptasiek, Dajwór 3.
BILETY: Karnet na całą imprezę: 25 zł; piątek: 10 zł; sobota: 20 zł; 1 koncert: 5 zł; 1 nocleg 10 zł.
Przedsprzedaż biletów od 25 X w Kinie Agrafka na ul. Krowoderskiej 8.
Rezerwacja noclegu pod adresem slotfestrezerwacje@gmail.com
INFO http://krakow.slot.art.pl .

Główną ideą festiwalu SLOT jest stworzenie miejsca spotkania i rozmowy, wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji. Jego krakowska edycja skupia się przede wszystkim na podróżach. Formą łączącą wędrówkę i spotkanie jest AUTOSTOP – i to on będzie hasłem kolejnego SLOT Festu „O wschodzie”.

Czwarty SLOT Fest „O wschodzie” jest nie tylko dłuższy od poprzednich, ale oferuje jeszcze więcej wydarzeń, nowe przestrzenie i bardziej rozbudowaną scenę muzyczną. Startujemy już w czwartkowy wieczór, bluesowym koncertem L’Orange electrique i Markolm Band. Po raz pierwszy też odbędzie się SLOT Festowa impreza reggae w piątek, rozkręcana przez Nibyland soundystem. Tradycyjnie, na finał, oprócz fire show na Rynku, będziemy bawić się przy psychofolkowej muzyce Czerwi i Bunkrze – legendzie śląskiego punka! Gorącą atmosferę w rytmach od jazzu i funku, przez reggae i dub, aż po latino, podtrzyma dj KidButton.

Trzonem imprezy na Krowoderskiej pozostają jednak relacje i slajdy z podróży – tym razem autostopowych, zarówno tych niedawnych, jak i takich sprzed wielu lat. Na naszej scenie pojawią się m.in. organizator Ogólnopolskiego Zjazdu Autostopowiczów – Paweł Bartnik; Arkadiusz Milcarz, laureat Kolosa za wyprawę Afryka Maraton oraz samotnie podróżująca po Bliskim Wschodzie i Bałakach Sylwia Latacz. Weterani opowiedzą o historii polskiego autostopu i udzielą porad początkującym.

Również każdy z Was będzie mieć okazję zaprezentowania własnej opowieści ze stopowej podróży (na SLOT Fest lub dalej), podczas otwartego konkursu Pecha Kucha (20 slajdów po 20 sekund) – wystarczy zgłosić się do organizatorów podczas imprezy!

Podstawową wiedzę każdego podróżnika uzupełnią warsztaty praktyczne: językowe (m.in. hiszpański, włoski, ukraiński, perski i hindi), radiowe, fotograficzne i survivalowe, nauka alfabetu Morse’a oraz prezentacja idei CouchSurfingu i carpoolingu. Na sytuacje ekstremalne przygotują warsztaty z samoobrony, pierwszej pomocy, a nawet łucznictwa. Nauczymy też obsługi nieodzownych rekwizytów wagabundy – gitary, harmonijki ustnej i bębnów, a nowe umiejętności będzie można wykorzystać na otwartym jam session w Czajowni przeniesionej na czas imprezy z krakowskiego Kazimierza.

Jak zawsze, nie zabraknie szerokiej gamy warsztatów artystycznych oraz kuglarskich. Fachowcy będą udzielać porad z zakresu stylizacji i robienia dredów, ekipa z Art Color Ballet poprowadzi warsztaty z bodypaintingu, a każdy będzie mógł samodzielnie wykonać biżuterię czy ozdobne opaski. Specjalnie z myślą o amatorach żonglerki postanowiliśmy zorganizować tzw. fire battle, przedłużyć festiwal o dodatkowy dzień i rozszerzyć ofertę warsztatów o m.in. szczudła, kontakt, diabolo czy ruch sceniczny.

Chcemy zaprezentować również inicjatywy związane z alternatywnymi rozwiązaniami w innych dziedzinach życia, m.in. Fair Trade, artrecycling czy problem gentryfikacji. Będzie również okazja do pomocy chorym na białaczkę przez bezinwazyjne oddanie próbki i przyłączenie się do Bazy Dawców Komórek Macierzystych.
Po raz pierwszy otwieramy też nowe przestrzenie na Krowoderskiej 8: w podziemiach znajdzie się miejsce m.in. dla miłośników gier planszowych i towarzyskich. Przygotowujemy filmowe atrakcje zarówno dla amatorów kreskówek, jak i kina drogi. Nie zabraknie też gorącego czaju w orientalnym klimacie ani miejsca do spania!

[b]O NAS[/b]
Jesteśmy grupą ludzi działających w ramach SLOT-u czyli Stowarzyszenia Lokalnych Ośrodków Twórczych. Co roku w Lubiążu pod Wrocławiem obywa się SLOT Art Festival ( HYPERLINK „http://www.slot.art.pl” www.slot.art.pl), który obecnie jest największym niezależnym festiwalem kultury alternatywnej w Polsce. Ideą przyświecającą założycielom SLOT-u i twórcom festiwalu jest tworzenie wspólnej przestrzeni, miejsca spotkania ludzi w celu wymiany doświadczeń, dzielenia się pasją i wzajemnej inspiracji. Bardzo istotnym elementem dla stowarzyszenia jest zachęta do organizowania podobnych wydarzeń w ciągu roku, w miejscach zamieszkania uczestników festiwalu. Stąd w nazwie określenie „lokalne ośrodki twórcze”.
Nasza grupa zajmuje się właśnie organizacją krakowskiej edycji SLOT-u. Od marca 2009 roku udało się nam przeprowadzić trzy SLOT Festy „O wschodzie”, z których każdy zgromadził około 500 osób, oraz dodatkowo SLOT Slajdy – pod tym samym hasłem. Wydarzenia w ramach tych imprez odbywały się w Klubie Imbir, Śródmiejskim Ośrodku Kultury, Kinie Paradox, Hostelu Giraffe, na Rynku Głównym, a ostatnio również w siedzibie YMCA i Kinie Agrafka, z którymi nawiązaliśmy stałą współpracę. W ciągu pierwszego roku działalności udało nam się stworzyć w Krakowie krąg ludzi z różnych branży skupionych wokół idei SLOT-u i zaangażowanych w realizację naszych projektów.

Dyskusja na forum w wątku: SLOT FEST „O WSCHODZIE”, Kraków

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.