Rysowanych inspiracji ciąg dalszy (z hula-hoop w roli głównej)

Opublikowano:

Dzisiaj świeża dostawa hula-hoop rysowanych, malowanych, wyklejanych, i wszystkich innych stworzonych od ręki, kreatywnie i pięknie. Tak żeby się pozachwycać, zainspirować, albo spojrzeć na hula-hoop z nowej całkiem perspektywy. Gotowi? To zaczynamy.

joanna gniady

Ilustracja Hula Hoop, która znalazła się w publikacji ILUSTROWANY ELEMENTARZ DIZAJNU, CZYLI 100 RZECZY NARYSOWANYCH PRZEZ 25 ILUSTRATORÓW. Jej autorką jest Joanna Gniady. Hula hoop jako ikona designu? Tak, tak, tak! I do tego tak elegancko podana.

pollysonic hula hoop

“Hoop Maria” – to urocze dzieło artystki znanej jako Polly Sonic w serwisie Devianart, a poza nim jako Linda S. Wingerter z USA. Teatr, ogień, kolaż, postaci jakby rodem z Alicji w Krainie Czarów, a wszystko to razem nie wiedzieć czemu, kojarzy mi się z ryciną średniowieczną. Mniam!

jonas

Ilustracja Jonasa Bergstranda z kolekcji cyrkowej. Podobają mi się te ostre kształty i stylizacja na lata dwudzieste.

Patrzę na powyższe i nie mogę się zdecydować, który z obrazków najchętniej powiesiłabym sobie na ścianie :)

I ostatnia na dziś. Nostalgicznie:

hula_hoop_sandy_tracey

Ten uroczy obraz malowany akrylem zatytułowany jest po prostu “Hula hoop” i należy do serii zatytułowanej Nostalgia, autorką pracy jest Sandy Tracey, artystka z USA. Ciekawa sprawa, kiedy napisałam do niej maila z zapytaniem, czy mogę umieścić jej obraz na blogu, okazało się, że Sandy ma polskie korzenie, jej dziadkowie wyemigrowali do Stanów na przełomie wieków. Miło! Pozdrowienia dla Sandy! (www.traceypaintingaday.blogspot.com)

Wyznam jeszcze na koniec, że przekonałam się do Pinteresta jako wirtualnej machiny tworzącej zbiory wirtualnych rzeczy, zbiory – dodam – nieskończone. Tutaj możecie śledzić zdjęcia i ilustracje z mej kolekcji :)) Uwaga! Istnieje ryzyko uzależnienia.

Jeszcze więcej o hula-hoop na Hulajdusza!!

Podobne wpisy