RUSZYŁA AKADEMIA HULA-HOOP KAFRI COCKTAIL

Opublikowano:

Z początkiem nowego roku wystartowała jak rakieta Akademia Hula Hoop, autorski projekt Kafri Cocktail aka Agaty Piesiewicz. A w nim dostatek wszystkiego: warsztatów, pokazów, porad ekspertki, jest i sklep z własnoręcznie wykonanymi obręczami oraz pięknie zrealizowany video blog Kafri TV. Kto jeszcze nie widział pilotażowego odcinka, niech ogląda, zwłaszcza jeśli zamierza w najbliższym czasie rozpocząć przygodę z hula-hoop.

Opowiada Agata Piesiewicz: “Kafri Cocktail pochodzi z USA. Przyjechała do Polski, żeby zrobić karierę w lokalnej telewizji. Swoje pierwsze kroki stawiała w The Kitchoen Show, czyli nieco zakręconej wersji gotowania na ekranie. To jej nie wystarczało, więc założyła swoją własną stację Kafri TV poświęconą Hula-Hoop. W wolnych chwilach Kafri podróżuje po świecie ze swoimi projektami artystycznymi, jak fire show Hot’n'Cold“.
Kafri Cocktail sesja(4)

Kiedy oglądam filmik Kafri Cocktail, w głowie plączą mi się nieproszone skojarzenia z Marawą the Amazing. Ten styl i sceniczna osobowość – a także własny projekt hula szkoły to tylko kilka podobieństw pomiędzy obiema artystkami :) Ale artystki nie lubią porównań. Wracamy więc do pomysłu na Akademię.

Program Akademii skierowany jest do wszystkich osób które chcą zakręcić się wokół tematu hula-hoop. Pomoże stawiać pierwsze kroki zarówno dzieciom jak i dorosłym. “Już od dawna myślałam o realizacji video-bloga o hula-hoop w języku polskim – opowiada Agata. – Sama niejednokrotnie korzystałam z porad naszych zagranicznych koleżanek Deanne Love, Angie Mack czy Cateriny Suttin. W Polsce długo nie było żadnych porad dotyczących kręcenia. Dopiero niedawno zaczęły się pojawiać pierwsze filmiki, więc również zdecydowałam się podjąć temat. Ponieważ kocham ponad życie scenę, kostiumy, scenografie i wszystko, co z nimi związane – od początku oczywiste było, że główną rolę zagra Kafri i nie będzie to suchy przekaz informacji. Po długich miesiącach namysłów, burz, narad i pisania scenariuszy stworzyłyśmy z moją siostrą Agnieszką mini studio filmowe, i tak powstał pierwszy odcinek Akademii”.

Czego możemy się spodziewać w kolejnych odcinkach Kafri TV?

Agata zdradza parę sekretów: “Program zaczyna się od porad na temat podstawowych trików. Każdy odcinek będzie zawierał dział porad od eksperta na temat triku prezentowanego w poprzednim odcinku – zapraszam więc do dzielenia się wątpliwościami via FaceBook. Po zrealizowaniu materiału podstawowego poziom stopniowo będzie coraz wyższy, prezentowane triki staną się coraz bardziej skomplikowane. Uchylając rąbka tajemnicy zdradzę, że Kafri i Ekspert nie będą jedynymi postaciami w Akademii”.

kafri frog 2012

Kafri na Festiwalu Rytmu i Ognia FROG

Agata Piesiewicz przygodę z cyrkiem zaczęła już w 2002 roku, w młodzieżowej wrocławskiej grupie PRZESTRZEŃ, następnie dołączyła do Cirkus Klan Grus. Gdy po raz pierwszy zobaczyła w internecie filmik z udziałem Lisy Lottie zdecydowała, że hula-hoop to jest dokładnie to co chce robić na scenie. Do tego doszły eksperymenty z konstruowaniem własnej obręczy: “…wypełniania dziecięcych kółek ryżem, który w efekcie zasypywał całe mieszkanie… aż w końcu się udało – stworzyłam swoje pierwsze porządne hula-hoop. I tak trenując, jeżdżąc na warsztaty, konwenty, festiwale i zloty dziś jako Kafri Cocktail z Bandit Queen Circus występuję, prowadzę warsztaty i ciągle poszerzam zasoby swojej wiedzy i umiejętności”.

Akademia Hula Hoop 2014 - small

Last but not least – warsztaty! Gdzie? Gdzie tylko chcecie, Kafri jest otwarta na zajęcia w całej Polsce. Wstępny program obejmuje dopieo kilka miast, ale aktualizacji poszukujcie na Facebooku.

* Wrocław: Warsztaty 25.01 – GrusOFFisko, ul. Jedności Narodowej 93 (godz. 10-12)

Kurs 27.01 – 12.02 – GrusOFFisko, ul. Jedności Narodowej 93 (poniedziałki i środy, godz. 17-18)

* Legnica 24 – 27.02 – Akademia Rycerska (codziennie, godz. 15:30-17:30)

* Nowy Dwór Mazowiecki 28.02 – Nowodworskie Centrum Kultury

* Warszawa: Pokaz Kafri Cocktail „The Kitchoen Show” 1.03 – No To Hop

Warsztaty 2.03 – Swing Step

* Łódź: Pokaz Kafri Cocktail „The Kitchoen Show” 7.03 – Przestrzeń Cyrkowa Carnivale

Warsztaty 8.03 – Przestrzeń Cyrkowa Carnivale (szczegóły wkrótce)

 

PS. Foto dzięki uprzejmości Kafri Cocktail :)

Jeszcze więcej o hula-hoop na Hulajdusza!!

Podobne wpisy