Rusałka – Przywracanie idealnej formy

Opublikowano:

Czasami nasze ulubione piłeczki leżą na dnie plecaka czy szuflady, przygniecione, innymi przedmiotami. Gdyby Twoją piłkę to spotkało i straciła swą idealną kulistą sylwetkę oto kilka porad, jak w krótkim czasie można to naprawić.

Po pierwsze zidentyfikuj rodzaj swojej piłki. Jeśli jej powłoka jest z twardego, cienkiego plastiku, to jest to Rusałka lub Rusałka Pro. Lekko ją dociśnij i sprawdź czy nie uchodzi z niej powietrze.

A może jej powłoka jest miękka z elastycznej gumy? To z pewnością miękka rusałka typu SRX. O niej napiszę później w akapicie o ustnej perswazji.

Moja piłka jest dziurawa.

Nie ma co się martwić. Zdarzają się i takie sytuacje, szczególnie w tańszych piłkach. Jeśli masz taką sytuację z rusałką Pro, to pochwal się w komentarzu, bo to raczej wyjątkowa sytuacja. Dziurę można zalepić w sposób prosty lub bardziej wyrafinowany ale o tym później. Wróćmy do porady, jak odzyskać kulisty kształt po zgnieceniu.

Przywracamy rusałce idealną formę.

Robimy, to w dwóch etapach. Pierwszy i czasami już w zupełności wystarczający polega na lekkim dociskaniu powierzchni powłoki, w miejscach głównych załamań. Po kilku takich pieszczotach, rusałka sama powinna się nadąć i być gotowa do żonglerki.

Czasami nasz masaż jest niewystarczający i zamiast znikać, to wgniecenia się przesuwają albo udało się pozbyć dużych wgnieceń lecz pozostały jeszcze małe. Pora na kolejny etap SPA naszej piłeczki.

Rusałkowe SPA.

Po masażu przyda się jej gorąca kąpiel. To nie żart. Co prawda nie potrzebne są do tego żadne olejki eteryczne aczkolwiek jak już wrzucamy naszą przyszłą kulkowatość do wody, to odrobina mydła nie zaszkodzi, a nawet pomoże w jej przyszłym blasku. Kluczem do sukcesu jest ciepła woda. Plastik się w niej rozszerza i powraca do swojego, jak że idealnego kształtu. Jeśli Twoja piłka była dziurawa, to ten etap potraktuj z dużą ostrożnością. Nie chcesz by do rany dostała się woda. Zrób to z pełną ostrożnością.

Czyszczenie z pianką czy bez?

Jeśli masz Rusałkę Pro, to bez przeszkód możesz ją wyszorować z każdej strony przywracając jej oryginalny blask, a przy dodatkowym treningu to i sławę. Zwyczajne rusałki mają na sobie kapselek, z którym trzeba obchodzić się delikatniej. Niech Ci do głowy nie przyjdzie szorowanie jej drucianą szczotką. Miękka rusałka SRX ma koreczek, który jest nieszczelny (nie mylić z bezczelnym, bo akurat on jest bardzo przyjazny i pomocny). W jej przypadku także konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności aby nie nalać do środka wody. Po całej operacji wycieramy naszą piękność ręcznikiem.

Na ranę plasterek.

Wróćmy do pacjentki u której stwierdzono ranę postrzałową, kłutą lub innego typu dziurę. Ten poradnik nie obejmuję ran szarpanych i gryzionych. Po odzyskaniu kształtu i przetarciu do sucha na ranę nakładamy plasterek. Używamy do tego taśmy izolacyjnej pvc i owijamy ją w okół. W efekcie końcowym taśma rozdziela piłkę na dwie równe połówki a my nie wiemy, w którym miejscu przykrywa dziurę.

Metoda ustnej perswazji SRX.

Zupełnie inne podejście jest w przypadku miękkiej piłki SRX, złożonej z grubej warstwy gumy. Tu raczej nie spotka nas przypadkowe przedziurawienie. Poradnik nie obejmuje działań z premedytacją i w afekcie brutalności. SRX ma zatyczkę / korek. Po jej / jego wyjęciu piłka, która ma w sobie dużo wigoru i sprężystości natychmiast odzyska swoją kulistość. Jeśli miałaby problem możesz jej pomóc wdmuchując powietrze (metoda usta – piłka)

https://www.youtube.com/watch?v=lMeWIHcSj4Q

Więcej o bas

Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła

Podobne wpisy

bas
bashttp://jednokolo.pl
Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła