Relacja ze Spotkania Kosmicznych POI-owników

Opublikowano:

mantra pojownicyIII edycja Międzynarodowego Spotkania Kosmicznych POI-owników Ognia w Makowie Mazowieckim była niezwykle intensywna – od konkursu solowego, przez warsztaty, treningi aż do konkursu „Poi Battle”. Do naszego miasta przyjechało ponad 30 osób z całego kraju oraz goście specjalni z Litwy: Jaroslav Bartosevic i Igor Kosovec.
Spotkanie miało na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń oraz podniesienia poziomu poistów w Polsce. Uczestnicy zostali zakwaterowani w Sali Gimnastycznej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim. W piątkowy wieczór jako wstęp do imprezy głównej odbył się konkurs solowy w Przasnyszu. Pomimo ponad dwudziestostopniowego mrozu zawodnicy rozgrzali przybyłą publiczność. Jury, co do zwycięstwa było zgodne – bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Piotrowski z Rzeszowa, który otrzymał nagrodę w wysokości 500 zł oraz dyplom. Na 2 miejscu uplasował się Adam Błaszkowski z Glinojecka, który otrzymał 300 zł oraz dyplom, a 3 miejsce przypadło Annie Karolak z Makowa Mazowieckiego, która otrzymała 100 zł oraz dyplom.
W Sobotę w sali lustrzanej w makowskim Domu Kultury odbyły się warsztaty dla początkujących i zaawansowanych, które poprowadzili: Jaroslav, Kosovec, Tomasz Piotrowski oraz Kamil Balmas. Warsztaty dotyczyły m.in. nazewnictwa i wymyślania tricków w poi, improwizacji czy ruchu scenicznego.
Punktem kulminacyjnym imprezy był konkurs „Poi Battle”, który odbył się 4 lutego. Całość została przeprowadzona na sali widowiskowej w Miejskim Domu Kultury. Na występ z użyciem ognia nie pozwoliły niesprzyjające warunki atmosferyczne.
O losie startujących w konkursie decydowało jury w składzie:
Kamil Dziliński – żongler, performer, półfinalista 1 edycji programu Mam talent, organizator Festiwalu Ognia w Ostródzie, prowadził warsztaty żonglerskie na wielu konwentach na terytorium całej Europy.
Grzegorz Łuniewski – poikarz, pomysłodawca i organizator spotkań poi-owników w Makowie Mazowieckim, menadżer i członek Teatru Tańca z Ogniem „Mantra”. Ma za sobą występy w programach Szymon Majewski Show czy Kawa czy Herbata.
Michał Szałucho – poikarz, performer, uczestnik III edycji programu Mam talent, ma za sobą występy w programach Kocham Cię Polsko oraz polskiej i czesko – słowackiej edycji Mam talent. Laureat wielu konkursów ogniowych zarówno solowo jak i w grupie.

Po zaciętych pojedynkach zwycięstwo przypadło Jaroslavowi Bartosevicowi z Wilna, który otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł, statuetkę, puchar oraz dyplom. 2 miejsce zajął Igor Kosovec z Wilna, który otrzymał 300 zł, statuetkę, puchar oraz dyplom. Miejsce trzecie przypadło ubiegłorocznej triumfatorce, Monice Wojnarowskiej z Makowa Mazowieckiego. W nagrodę otrzymała 100 zł, statuetkę, puchar oraz dyplom.
Organizatorzy w czasie konkursu zorganizowali także konkurs na najlepszy trick na poi, gdzie nagrodą był puchar. W tym wypadku jury wybrało trick w wykonaniu Tomasza Piotrowskiego z Rzeszowa.

Wyniki konkursu solowego w Przasnyszu:
1. Tomasz Piotrowski (Rzeszów)
2. Adam Błaszkowski (Glinojeck)
3. Anna Karolak (Maków Mazowiecki)

Wyniki konkursu „Poi Battle” w Makowie Mazowieckim:
1. Jaroslav Bartosevic (Wilno, Litwa)
2. Igor Kosovec (Wilno, Litwa)
3. Monika Wojnarowska (Maków Mazowiecki)

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.