Relacja z Iłży 2007

Opublikowano:

ilza 2007
ilza 2007

Nieubłaganie zbliża się koniec sierpnia i dla wielu z nas niechybny koniec wakacji.
Wakacje 2007 były obfite w różnego rodzaju imprezy, spotkania i Festiwale. Wiele z nich odbyło się kolejny raz z rzędu inne natomiast organizowane były po raz pierwszy. Uwieńczeniem kuglarskich wakacji był organizowany w ostatni weekend sierpnia I Festiwal Ognia i sztuk Kuglarskich w Iłży. Iłża to niewielka miejscowość niedaleko Radomia, która zasłynęła z organizacji jednego z większych XIII wiecznych turniejów rycerskich w Europie.

Impreza trwała 3 dni i skupiła w jednym miejscu około 100 osób związanych z tematyką ognia i kuglarstwa. Głównym miejscem imprezy był Miejsko Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji gdzie mieszkaliśmy, występowaliśmy, i trenowaliśmy, tam również odbył się finałowy pokaz, który zgromadził wielu ludzi podziwiających ogniowe wyczyny w sobotni wieczór. Przez 3 dni i dwie noce nie zabrakło warsztatów, konkursów różnorakiego rodzaju i różnego kalibru, od przeciągania liny poprzez konkurs plucia, Renegate po OpenStage, na którym główna wygrana wynosiła 2000 zł. W piątkowy i sobotni wieczór jasnym płomieniem paliło się ognisko, przy którym nie brakowało spontanicznych występów, które tak pobudzały apetyt, że zabrakło natomiast kiełbasek. Towarzystwa dotrzymywało nam co wieczór stado żubrów;-) Piątkowe ognisko odbyło się na terenie ośrodka, następne u podnóża zabytkowego zamku w Iłży, które nadawało specyficzny klimat imprezy.

Ogólnie panujący klimat relaksu sprawiał, że wszyscy jeszcze przez te kilka dni nie myśleli o nadchodzącej pracy, szkole, egzaminach. Grono wspaniałych ludzi zapewniło świetną rozrywkę wszystkim którzy tam przebywali. Impreza wywarła spore wrażenie na odpowiednich osobach i samych mieszkańcach Iłży, także jesteśmy przekonani, że festiwal przeistoczy się w coroczną imprezę, na której nie może Was zabraknąć! Jeżeli dalej nie wiecie czy warto się pojawić na następnej imprezie zapytajcie tych co byli;-)

Pozdrawiam serdecznie Arek

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.