Rekord świata w żonglerce – 14 piłek!

Opublikowano:

Jeśli kiedyś spytałeś (aś) się żonglera, jaki jest rekord w jego fachu, to zapewne odpowiedział chwilą zastanowienia. Żonglerka to rozległa dziedzina i do tego można ją mierzyć na wiele sposobów. Jednak teraz Alex Barron, brytyjski żongler i ekspert od krótkich rekordów, uprościł sprawy. Ustanowił rekord na tzw. flash 14 beanbagami. Polecam zobaczyć – trwa zaledwie 4 sekundy.

Flash to najkrótszy, zaliczany do rekordów fragment żonglowania. Składa się z wyrzucenia wszystkich rekwizytów i złapania ich. Rekordy takich krótkich sekwencji trwają kilka sekund, ale składają się z największych ilości obiektów. Można śmiało powiedzieć, że aby osiągać dobre rezultaty w tego typu żonglerce, trzeba się wyspecjalizować. Alex jest niekwestionowanym mistrzem tej dziedziny, posiadając wszystkie 5 rekordów 0d 10 piłek aż do 14. Wykorzystuje tylko jeden rodzaj rekwizytów, czyli woreczki podobne do zosiek.
Więcej o rekordach można zobaczyć w zaktualizowanym artykule Rekord w żonglerce. Jednocześnie na słynne pytanie: „iloma najwięcej da się żonglować?” odpowiadam: czternastoma.

Podobne wpisy