25 lip, 2016 przez

Propeller (śmigło)


W tej sztuczce należy rozkręcić flowersticka wokół środka za pomocą jednego handsticka.

Według mnie propellera najłatwiej nauczyć się z wejścia przez Tic-taka.
Robiąc stabilnego Tik-taka trzeba przejść prawym kijkiem kontrolującym z 1/4 długości kijka kwiatowego (patrząc od górnego końca) do punktu tuż za jego połową i wymusić na kijku kwiatowym obrót w prawo o 360 stopni.

Bardzo łatwo jest to zrobić szybkim obniżeniem prawej dłoni i odrobiną celności. Sam obrót wychodzi łatwo jeśli energię z kijka kontrolującego skieruję się w górę a potem po kole w prawo.

Następnie po każdym obrocie kijka kwiatowego o 360 stopni trzeba go znów podbić trafiając kijkiem kontrolującym tuż poniżej połowy.

Ćwiczą ten ruch należy podbijać kijek kwiatowy jak najniżej, prawie wcale. Dobrze wykonując tą sztuczkę kijek kwiatowy i kontrolujący są w kontakcie prawie cały czas. Kijek kwiatowy kręci się stałym szybkim tempem, a kijek kontrolujący robi małe kółka trzymając się blisko punktu do podbicia. Ruch powinno się wykonywać z nadgarstka.

Powtarzając ten ruch wykonujemy nową sztuczkę i jej nazwa staje się oczywista. Chcąc go zakończyć możemy wyrzucić kijek kwiatowy w górę i dowolnie go wyłapać lub szybko przenieść kijek kontrolujący z powrotem na 1/4 długości i wymusić zatrzymanie obrotu.

Warto pamiętać że propellera można wykonywać na cztery sposoby, prawą lub lewą ręka, z obrotem w prawo lub lewo.

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.