7 sie, 2013 przez

Program Warsztatów 8. Festiwalu Rytmu i Ognia w Gdyni


8. Festiwal Rytmu i Ognia FROG w Gdyni
17-18 sierpnia 2013

FROG 2013 warsztaty 1

WARSZTATY

Podczas 8. Festiwalu Rytmu i Ognia FROG w Gdyni zapraszamy na warsztaty, które prowadzić będą gwiazdy tegorocznej edycji: Elemental (Białoruś), Jonas Rother (Niemcy), BLAU (Niemcy) oraz Lumen Noctis (Polska) oraz liczni artyści z Polski. Zajęcia przeznaczone są dla amatorów fireshow i sztuki kuglarskiej, jak i dla tych, którzy pierwsze kroki mają już za sobą.

Choć festiwal rozpocznie się w sobotę, już w piątek zapraszamy na rozgrzewkę, czyli warsztaty oraz pokaz kuglarski duetu Rympau Duo. Wszystko odbędzie się na placu przed gdyńskim InfoBoxem (róg ulic Świętojańskiej i 10. Lutego). Od godziny 14 do 18 zapraszamy na warsztaty (wstęp jest wolny), a o godzinie 18:00 swój występ zaprezentuje Rympau Duo.

WARSZTATY 8. FESTIWALU RYTMU I OGNIA W GDYNI FROG 2013 / 16-18 sierpnia

Piątek, 16 sierpnia – FROG – ROZGRZEWKA, miejsce: CultureBox Gdynia, WSTĘP WOLNY

WSTĘP WOLNY

14:00-15:00 Warsztaty Hula Hoop dla początkujących i średniozaawansowanych / Marta Szotyńska
15:00-16.00 Warsztaty jogi / MoyaYoga
16:00-17:00 Warsztaty Afro Dance / Kasia Makowiecka
17:00-18:00 Warsztaty POI dla początkujących i średniozaawansowanych / Olga Roszak, Filip Banaszczyk (Flagrantis)

Sobota, 17 sierpnia/ Plac Grunwaldzki w Gdyni (Muszla koncertowa)

11:00-18:30 Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

11:00-12:30 Poi dla początkujących / Christian– The Hannover Fire Orchestra

Warsztaty prowadzone będą przez członka The Hannover Fire Orchestra – Christiana v. Albrechta. W ramach zajęć nacisk będzie kładziony na rozwój technik dla początkujących (młynki, motylki, zatrzymania itp.)

12:30-14:00 Hula Hoop – wariacje na jedną obręcz / BLAU

Jesteś znudzony warsztatami , gdzie uczysz się tricków, których nigdy potem nie używasz? Pomożemy Ci odkryć tricki, które będą prawdziwie „twoje”. Damy metody dla rozwoju nowych tricków i pomysłów. Zaczynasz z jakiegokolwiek poziomu i rozwijasz się dalej z punktu, w którym aktualnie jesteś. Patrzymy na hula hoop w sposób niecodzienny i innowacyjny, starając zachęcić do zabawy z nim i pokazać pomysł na ich niecodzienne wykorzystanie.

14:00-15:30 Jeden kij / Jonas Rother – The Hannover Fire Orchestra

Zajęcia obejmować będą techniki na jednego kija. Przeznaczone są głównie dla średnio- i zaawansowanych kijarzy, jednak i początkujący znajdzie na nich cos dla siebie. Będziemy uczyć się zarówno spinu, jak i technik kontaktowych.

15:30-17:00 Afro Dance / Kasia Makowiecka

Kasia Makowiecka – od 7 roku życia trenuje taniec współczesny w zespołach teatru tańca. Od kiedy pamięta tańczy „afro dance”. Od 16 roku życia prowadzi zajęcia taneczne oraz warsztaty w całej Polsce jako instruktor i choreograf. Pod okiem Jadwigi Możdżer zgłębiała tajniki tańca indonezyjskiego. Wraz z grupą zajmującą się pokazami ognia stworzyła spektakl, który wystawiony został na plaży w Gdyni podczas imprezy zwanej „Cudawianki”. Prowadziła warsztaty taneczne m.in. podczas „Frog Festiwalu”. Rozwija wciąż swoją pasję biorąc udział w różnorodnych warsztatach, które odbywają się pod okiem wybitnych tancerzy i choreografów z kraju jak i zagranicy. Pracowała m.in. w szkole tańców karaibskich SHO, w szkole tańca „Riwiera”, oraz w studio „Bo.So.”. Posiada certyfikaty trenera „Nike Rockstar Workout” – brała udział w warsztatach „Nike Dancehall, House i Afro Dance”. Aktualnie prowadzi zajęcia tańca afrykańskiego przy muzyce na żywo w sopockiej „Zatoce Sztuki”. Warsztaty pod jej okiem dostarczą Wam niespotykanej energii i wyzwolą z Was siły, których byście się nie spodziewali!

15:30-17:00 Taniec z poi / Elemental

Warsztaty te pokażą Wam szereg możliwości na łączenie machania sprzętem z tańcem. Pokażą jak poruszać się w trakcie kręcenia i wykonywania niektórych elementów. Opowiemy Wam o muzyce i rytmie – jak proste jest znalezienie pewnego bitu, akcentowania muzyki i ruchu. Warsztaty te będą skierowane są do poi-arzy o różnym poziomie zaawansowania i pozwolą uczynić kręcenie ogniem bardziej artystycznym.

17:00-18:30 Wachlarze / Lumen Noctis

Jeśli wydaje Ci się, że wachlarze opierają się tylko na „ładnym wyglądaniu” z nimi, kilku podstawowych ruchach, to przyjdź na te warsztaty! Spróbujemy na nich udowodnić, że wachlarze są wspaniałym materiałem do tworzenia niespotykanych układów i wykonywania naprawdę trudnych tricków. Mogą być sprzętem wykorzystywanym w rozmaity sposób i przez każdego!

 

Niedziela, 18 sierpnia/ Plac Grunwaldzki w Gdyni (Muszla koncertowa)

11:00-18:30 Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

11:00-12:30 Poi dla średniozaawansowanych i zaawansowanych, zatrzymania i 3D / Christian– The Hannover Fire Orchestra

Warsztaty prowadzone będą przez członka The Hannover Fire Orchestra – Christiana v. Albrechta. Zajęcia skierowane są dla średnio- i zaawansowanych poi-arzy. Nacisk kładziony będzie na rozwój technik 3D oraz rozmaitych zatrzymań i zmian kierunków poruszania się poi.

12:30-14:00 Partner Hula Hoop / BLAU

Warsztaty te oparte będą na interakcji. Co może się stać gdy dwie osoby zaczynają dzielić ze sobą hula hoop? Poznaj innych podczas warsztatów i wyciągnij z tego spotkania jak najwięcej. Zdobądź ze swoim partnerem kontakt. Poznaj techniki dwuosobowe na hula.

14:00-15:30 Dwa kije dla średniozaawansowanych i zaawansowanych / Jonas Rother – The Hannover Fire Orchestra

Zajęcia obejmować będą techniki na dwa kije i skierowane są głównie do osób średnio- i zaawansowanych. Izolacje, wyrzuty, kręcenie na najwyższym poziomie i w niespotykany sposób.

15:30-17:00 Warsztaty Parkour / KS Movement

Parkour to forma aktywności psychofizycznej polegająca na bezpiecznym, efektywnym i szybkim przemieszczaniu się w każdym terenie. W parkour chodzi o rozwijanie cech (szybkość, kondycja, zręczność, sita, gibkość, skoczność) potrzebnych nam do wykonywania technik przemieszczania się oraz kształtowanie charakteru, przełamywanie barier psychicznych. Podczas warsztatów uczestnicy

15:30-17:00 Kontakt z poi/ Lumen Noctis

Contact poi to dość młoda technika manipulacji rekwizytem opierająca się na kontakcie ciała z różnymi elementami poi i umożliwiająca w ciekawy sposób urozmaicenie swojego asortymentu tricków. Warsztaty przeznaczone dla każdego bez względu na poziom. Poprowadzi je Tomasz „Barney” Piotrowski – członek grupy Lumen Noctis, półfinalista programu Mam Talent.

17:00-18:30 Partner Poi / Elemental

Podczas tych warsztatów zaprezentowane będą podstawowe techniki dwuosobowe oraz kombinacje tego rodzaju tricków. Pomaga zarówno poczatkującym jak i zaawansowanych zrozumieć zasady machania w dwie osoby, rozwija poziom prezentowanego show i scenicznych ruchów. Zajęcia skierowane są dla osób o różnym poziomie zaawansowania.

CENY:

1 warsztat: 30 zł
Karnet na jeden dzień warsztatowy – sobota lub niedziela (Łącznie 6 warsztatów, 5 warsztatów do wyboru): 110 zł (oszczędzasz 40 zł!)

Karnet na dwa dni warsztatowe – sobota i niedziela (Łącznie 12 warsztatów, 10 warsztatów do wyboru): 200 zł (oszczędzasz 100 zł!)

 

ZAKUP:

W celu zakupu biletów w przedsprzedaży podążaj za instrukcją:

1. Dane do przelewu:

Centrum Kultury w Gdyni
ul. Łowicka 51
81-504 Gdynia
Nr konta CK: 64 1440 1084 0000 0000 0079 6301

2. W treść przelewu wpisz:

„FROG 2013 _ imię i nazwisko_ ilość i rodzaj zakupionych biletów (nazwa warsztatu, dzień i godzina)” np: „FROG 2013_Kinga Kuczyńska_2 warsztaty: Hula Hoop, sobota 12.30, Dwa kije, niedziela 14.00″/ lub „Karnet sobota”/ „Karnet niedziela” / „Karnet 2 dni”

3. Wyślij mailem potwierdzenie przelewu na adres: info@frog-gdynia.pl oraz informację, na które warsztaty się zapisujesz.

4. Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi.

UWAGA!

Wstęp na warsztaty nie oznacza wstępu na festiwal. Aby pozostać na części artystycznej festiwalu należy zakupić opaskę wstępu na festiwal.

Informacje i zapisy na warsztaty: info@frog.gdynia.pl

Więcej o klapo