Podstawowe rozpędzanie diabola

Opublikowano:

Pierwszą rzeczą jakiej musimy się nauczyć w diabolo jest jego rozpędzanie i trzymanie na sznurki.
Opisana niżej technika dotyczy praworęcznych.

Podstawowa technika to start z ziemi.
Najpierw należy ułożyć diabolo na sznurku na ziemi przed sobą (zawsze należy stać przodem do wewnętrznej miski diabola. Następnie przetoczyć je po ziemi w prawo. Im dalej na prawo będzie tym większy rozpęd będzie można uzyskać.
Kolejnym krokiem jest przetoczenie diabola w lewo po ziemi i poderwanie go w powietrze przez podniesienie rąk. Na tym etapie diabolo powinno swobodnie kręcić się w lewo na sznurku. By utrzymać je w tym stanie trzeba zacząć napędzanie prawą ręką.
Chcąc rozpędzić wolno kręcące się diabolo trzeba energicznie podciągać prawy kijek w górę. Szybkie ruchy prawą ręką, mocno w górę, szybko w dół pozwolą na zwiększenie prędkości diabola.

FA-rollingstart Rollingstart

 

 

 

 

 

Gdy ten ruch zacznie wychodzić warto nauczyć się korekcji diabola by móc zapanować nad jego płaszczyzną. Dalej w kolejności są pętle.
Diabolo rozpędzane ww. techniką, ale z użyciem prawej pętli rozpędza się szybciej.

 

animacje pobrano ze strony www.diabolotricks.com

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.