Podrzuty statyczne

Opublikowano:

Są to bardzo proste ćwiczenia przygotowawcze do zabawy z flowerstickiem (kijkiem kwiatowym).

Pozycją początkowa:
Trzymamy oba handsticki (kijki kontrolujące) przed sobą, równolegle do ziemi. Na nich, prostopadle, kładziemy kijek kwiatowy. Najlepiej żeby opierał się on o kijki kontrolujące w dwóch punktach, w 1/4 długości od każdego z końców.

  1. Ćwiczenie pierwsze. Podrzucamy kijek kwiatowy dając jednakowy impuls z obu kijków kontrolujących i łapiemy go z powrotem do pozycji początkowej.
  2. Ćwiczenie drugie. Wykonujemy podrzut i dając mocniejszy impuls z prawego kijka kontrolującego obracamy w locie kijek kwiatowy o 180 stopni w lewo. Ćwiczenie powtarzamy też na drugą stronę.
  3. Ćwiczenie trzecie. Wykonujemy wyżej wymieniony podrzut, ale o 360 stopni.
  4. Ćwiczenie czwarte. Tym razem staramy się wykonać podrzut o 180 stopni ale wprawiając kijek kwiatowy w obrót w płaszczyźnie poziomej. Żeby wykonać obrót w lewo należy dać impuls z prawego kijka kontrolującego w górę i przód, a z lewego w górę i tył. Ćwiczenie powtarzamy też na drugą stronę.
  5. Ćwiczenie piąte. Analogicznie jak czwarte z tym że, staramy się wykonać obrót o 360 stopni.

Gdy już opanuje się te ćwiczenia, można zacząć je mieszać oraz szukać własnych wariacji, np krzyżowanie rąk, zmiana pozycji kijków kontrolujących czy podbicie kijka kwiatowego w locie nogą lub ręką.

 

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.