Plenerowy sezon kuglarski w Łodzi rozpoczęty

Opublikowano:

Treningi i spotkania w ŁodziKwiecień się kończy a dopiero teraz wyszliśmy do parku żonglować, chodzić na szczudłach czyli po prostu zadziwiać innych swoją pasją.

Od 2007 roku w Parki Staromiejskim czyli tzw. Śledzia spotykają się osoby zainteresowane trenowaniem różnych sztuk obejmujących pojęcie kuglarskie. Wśród nich są szczudlarze, żonglerzy, akrobaci, tancerze ognia… a także coraz więcej dzieci, młodzieży, rodzin.

Ideą spotkań była integracja środowiska żonglerów, cyrkowców, osób, które nie mają możliwości wspólnego ćwiczenia, poznania się, konfrontacji i wspólnej nauki. Do nich zaczęli dołączać adepci, którzy wcześniej podpatrując coraz chętniej próbowali swoich sił w różnorakich dyscyplinach kuglarskich.

Obecnie spotkania przeradzają się nie tylko w spotkania wąskiego grona sympatyków kuglarstwa ale również jest to miejsce dla każdego małego i dużego chcącego na chwile spróbować swoich sił w sztukach jakże trudnych i wymagających, a które mógł podziwiać na arenie cyrkowej czy ulicznych spektaklach teatralnych.

Otwarte Treningi Kuglarskie od początku są inicjatywą, której patronuje Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi.

źródło: eduart

Więcej o bas

Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła

Podobne wpisy

bas
bashttp://jednokolo.pl
Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła