25 lip, 2016 przez

Piła / rowerek


Sztuczka polega na kręceniu flowerstickiem przed klatką, a wewnątrz rąk i napędzaniu go, w okolicy środka przez handsticki.

Wejście do tego elementu zaczyna się od Tik-taka. W momencie odbicia kijka kwiatowego przez prawy kijek kontrolujący, lewym powinien znaleźć się tuż poniżej jego środka (patrząc od góry).

W tym momencie należy; zmienić pozycję ciała o 90 stopni tak by kijek kwiatowy znajdował się miedzy rękami a prostopadle do klatki, pozwolić kijkowi kwiatowemu na obrót na zewnątrz, czyli do przodu (patrząc z nowej perspektywy) oraz przyłożyć prawy kijek kontrolujący poniżej środka obracającego się kijka kwiatowego, po zewnętrznej stronie gdzie nie ma drugiego kijka kontrolującego.

Przekładając na zmianę kijki kontrolujące pod obracający się kijek kwiatowy co każde 180 stopni zaczniemy go napędzać w nowym ruchu.

Analogicznie jak w innych sztuczkach ruch jest wykonywany z nadgarstka, a kijki kontrolujące, dając impuls energii w okolicy środka kijka kwiatowego obracają się mały, delikatnym kole.

Żeby spokojnie przerwać sztuczkę i wrócić do Tik-taka należy przenieść lewy kijek kontrolujący z powrotem na punkt w 1/4 kijka kwiatowego. Spowoduje to jego zatrzymanie i wejście do Tik-taka, wyrzutu czy innego elementu.

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.