OFCA już w tym tygodniu!

Opublikowano:

OFCA to dla kuglarstwa szczególny festiwal. Do niedawna lokalny ewenement, wydarzenie, które w ciągu weekendu skupiało mieszkańców miasteczka Oleśnica i kuglarzy z Dolnego Śląska. W zeszłym roku zwrócił na siebie uwagę moją oraz zapaleńców z całej Polski imponującą listą artystów. Na miejscu kazało się, że wielkie aspiracje OFCY spełniły się. Bez wątpienia doświadczyliśmy wydarzenia o atmosferze na miarę najlepszych momentów kariery kuglarza.

Z wielki zadowoleniem ogłaszamy więc, że w tym roku organizatorzy nie przespali swojej okazji. Lista artystów w tym roku urywa głowę!

Fani tańca i żonglerki mogą zasmakować w tanecznym numerze Emiliano In. Artysta jest fenomenalnym hiszpańskim żonglerem ze smykałką do eksperymentowania. Zapowiada się nieco alternatywnie 😉

Liczni fani polskiej supergrupy żonglersko-akrobatycznej na pewno nie ominą występu Spektrum Kolektywu LŁ.

Ostatnim spektaklem wyróżnionym przez organizatorów jest tajemniczy Nestor. To postać o naiwnej, poetyckiej naturze i zuchwałości, z którą ma „eksplorować przestrzeń” oraz „budować świat ze swoich snów”. Zapowiada się mały, klimatyczny, liryczny spektakl z elementami sztuk cyrkowych i teatralnych. Z gatunku tych,  co w głowach wciągają nas do przedstawienia.

Oprócz tego nie zabraknie stałego gościa, czyli „Tego” Pana Ząbka (vel Gwozdka 😉 we Freak Show z Panną Hellene, oraz intrygujących numerów ogniowych  Azis Light oraz obiecującej formacji Tikanga.

To tylko kilka z ponad dwudziestu zapowiadanych numerów. Polecam zobaczyć pełną listę wykonawców tutaj. Chociaż możemy się spodziewać jeszcze więcej.

Zgodnie z obietnicami z zeszłego roku, w planie są atrakcje ukierunkowane dla uczestników zlotu kuglarskiego, takie jak warsztaty dla zaawansowanych, scena otwarta, slam żonglerski i sławna już oleśnicka impreza do rana na placu zamkowym.

Przez cały ten czas nad głowami widzów, w tej staromiejskiej scenerii będą bez pośpiechu chodzić sobie slacklinerzy. Dla najśmielszych OFCA szykuje trasę o rekordowej długości 110m. Za pokonanie „bestii” czeka nagroda pieniężna.
Opróćz tego zapowiadany jest też waterline, czyli innymi słowy OFCA slackline i namiot cyrkowychodzenie po wodzie.

 

 

 

 

Festiwal zaczyna się juz w ten piątek na rynku w Oleśnicy.

Zobacz festiwal OFCA na tle innych wydarzeń w naszym kalendarzu imprez kuglarskich
Oficjalna strona Festiwalu

 

Podobne wpisy

4 Comments

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.