Największy cyrk bez słoni

Opublikowano:

cyrk ringling bros bez słoni

Ringling Bros. ogłosił, że stopniowo wycofuje słonie ze swoich pokazów, a do 2018 roku mają już nie występować wcale.
Roli słonia w cyrku nie trzeba przybliżać. Przyodziany w kolorową uprząż zrobi rundkę po ringu, obowiązkowo na plakacie pomacha trąbą do dzieci. Jest marzeniem właściciela małego cyrku. Widowiska Ringling Bros. mają ich 13, a około 30 trzymane jest w siedzibie na Florydzie. To największa tego typu hodowla słoni indyjskich na zachodzie.
Problem w tym, że wspomniany cyrk jest regularnie krytykowany za traktowanie swoich zwierząt. Przez lata nagromadziły się protesty i pozwy od organizacji takich jak American Society for the Prevention of Cruelty to Animals i Humane Society of United States. W 2011 roku Amerykański Departament Rolnictwa nałożył na cyrk karę $270,000 za naruszenia praw zwierząt.

Dla Ringling Bros. zniknięcie słoni jest dużym ciosem. Synchroniczny taniec sympatycznych kolosów jest główną atrakcją w ich programie. W materiałach prasowych Kenneth Feld, prezes Ringling Bros wyraża żal i zaznacza:

Żadna instytucja nie zrobiła więcej by uratować ten gatunek od wyginięcia i to jest coś, z czego ja i moja rodzina jesteśmy bardzo dumni

Dodał też, że w pokazie nadal będą uczestniczyły inne gatunki, takie jak tygrysy, lwy, konie, psy i wielbłądy.
Przychodzi do głowy pytanie: czy brak słoni w pokazach oznacza koniec misji ratowania gatunku przez Ringling Bros?

 

Podobne wpisy