Młodzież Polski i Litwy w projekcie na Rok Grunwaldzki

Opublikowano:

rok_grunwaldzkiGorący lipiec 1410 roku. Po wielkim zwycięstwie wojsk polsko – litewskich nad siłami Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie na polach Grunwaldu, armia pod wodzą Władysława Jagiełły udaje się ku Malborkowi, by zdobyć siedzibę Wielkich Mistrzów, największą twierdzę średniowiecznej Europy…

Tą historię znamy wszyscy. W sześćsetlecie wielkich wydarzeń 1410 roku młodzi artyści Polski i Litwy spotykają się by już nie poprzez wojnę, ale poprzez wspólną pracę i zabawę podkreślić braterstwo naszych państw.
Już jutro wyruszamy do litewskiego miasta Troki (miasto partnerskie Malborka) by odebrać naszych przyjaciół z którymi przez tydzień będziemy wspólnie bawili się, poznawali kulturę obu narodów, ale przede wszystkim pracowali nad wielkim spektaklem ogniowym.
Malborskich kuglarzy wspierają artyści z zaprzyjaźnionych grup takich jak krakowski Sirrion czy gdański Flagrantis.
Efekty wspólnej pracy prawie trzydziestoosobowej grupy artystów będzie można oglądać codziennie podczas Oblężenia Malborka (23-25 lipca) po inscenizacji bitwy, (około godziny 23.30) przed Bramą Główną zamku.

Zapraszamy na XI Oblężenie Malborka!

Projekt dofinansowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Polsko Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Muzeum Zamkowe w Malborku

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.