Międzynarodowy Konwent Pedagogiki Cyrku, Łódź

Opublikowano:

Przez rosnące zainteresowanie tematyką cyrkową oraz wykorzystywaniem Cyrku jako narzędzia w prowadzeniu warsztatów, Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa w Łodzi, pragnie zorganizować Cyrkologię -Międzynarodowy Konwent Pedagogiki Cyrku.

pedagogika cyrku

Czym jest pedagogika cyrku?

Pedagogika cyrku to oryginalna forma twórczej aktywności oraz szybko rozwijająca się metoda ćwiczeń i zajęć ruchowych.
Od 2011 roku Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa organizuje w Łodzi kursy szkoleniowe dla przyszłych pedagogów cyrkowych z zakresu pedagogiki cyrku , a także warsztaty poszerzające umiejętności osób już zajmujących się tą dziedziną.
Naszym celem jest promocja pedagogiki cyrku w Polsce, jej rozwój poprzez współpracę
z organizacjami i pedagogami zagranicznymi oraz usystematyzowanie wiedzy
w tej dziedzinie. W dalszej perspektywie zmierzamy do wprowadzenia pedagogiki cyrku jako kierunku na studiach i utworzeniu szkoły cyrkowej o międzynarodowym znaczeniu.
Podczas trzech dni konwentu chcemy stworzyć panel teoretyczny czyli wykłady
i dyskusje. Odbędą się także warsztaty praktyczne rozwijające umiejętności cyrkowe. Prezentacje projektów z kraju i zza granicy i moderowane bloki dyskusyjne będą służyć wymianie informacji i nawiązaniu kontaktów, tak by społeczność pedagogów cyrku mogła działać sprawniej i miała dostęp do wiedzy i narzędzi.

Na część teoretyczną między innymi proponujemy wykłady z zakresu:
-Metodyka pracy z niepełnosprawnymi
-Tworzenie programu warsztatów dla konkretnej grupy
-Street working
-Komunikacja efektywna
-Aspekt międzykulturowy

-Prezentacje ciekawych inicjatyw cyrkowych polskich i międzynarodowych.

Część praktyczna będzie obejmować warsztaty :
-Dziedziny cyrkowe ( żonglerka, ekwilibrystyka, akrobatyka, taniec w powietrzu, pantomima oraz klaunada)
-Budowanie przedstawienia
-Tworzenie scenografii
-Dobieranie kostiumów oraz muzyki do przedstawienia
- Metody ewaluacji

Konwent skierowany jest dla wszystkich którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności: pedagogów, poszukujących nowych możliwości, animatorów i instruktorów teatralnych oraz osób pracujących z dziećmi i dorosłymi.
Termin:
Luty 2015r.

Organizatorzy:
Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa

Justyna Kozulska- Biesiada- organizator.
Od 2003 roku związana ze sztuką cyrkową. Specjalizuje się w tańcu w powietrzu
a zaczynała od żonglerki i tańca z ogniem. Ukończyła kurs pedagogiki cyrku certyfikowany przez Ministerstwo Edukacji a także była Stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (stypendium artystyczne lipiec-grudzień 2009). W latach 2006-2010 związana z grupą Arta Foc i toruńskim Studenckim Kołem Żonglerskim.
Współorganizowała m.in. Międzynarodowy Festiwal Kuglarski ALTERGRAWITACJA, ALTERGRAWITACJA VARIETE KABARET CYRKOWY, Toruńskie Dni Sztuk Cyrkowych. Od 2009 Prezes Fundacji Miasto Projekt. Od 2011 roku założyciel i koordynator działań Carnival Otwartej Przestrzeni Cyrkowej w Łodzi.

Zuzanna Jarmakowska – koordynator projektu.
Z wykształcenia pedagog rewalidacyjny. W latach 2007-2009 współpracowała
z pabianickim teatrem ognia Piromantrum. W roku 2008 wzięła udział w projekcie „CyrkOniJa” (Łódź) w charakterze trenera cyrkowego. W latach 2010-2012 związana
z młodzieżowym cyrkiem dziecięcym Cabuwazi (Berlin, Niemcy), gdzie prowadziła
2 grupy przedszkolne oraz pomagała w organizacji projektów takich jak Caravani Circus without Borders oraz Comedy Shake 2010 oraz odbyła kurs trenera cyrku dziecięcego. Współzałożycielka działającej w Berlinie/Lipsku grupy Liminale Raume (2011), gdzie zajmuje się organizacją produkcji teatralnych : Abissi (2013/2014), spotkań sieci Firestarter* oraz eksperymentow peformatywnym Eilands (Berlin/Trento/Łódź) . Od 2012 współpracuje z Otwartą Przestrzenią Carnival organizując kursy pedagogiki cyrku.

Chcesz wiedzieć więcej ?

Zajrzyj:Pedagogikacyrku.pl ,Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa w Łodzi 

Napisz: konwent@pedagogikacyrku.pl

fmp logo-carnival_bez tła pedagogikaCyrkuBialy Retro_transparent bw

The post Międzynarodowy Konwent Pedagogiki Cyrku, Łódź appeared first on Pedagogika cyrku.

Podobne wpisy

carnival
carnivalhttp://carnival.com.pl
Carnival - Otwarta Przestrzeń Cyrkowa Przestrzeń kulturalno-edukacyjna, działającą od 2011r. Powstałą w ramach Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jest to jedna z działalności Fundacji Miasto Projekt. Carnival organizuje: warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych warsztaty dla dzieci z niepełnosprawnościami Otwarte treningi kuglarskie / Wymiany i wyjazdy międzynarodowe Szkolenia kadry instruktorskiej i certyfikowane kursy pedagogiki cyrku Carnival - Open Circus Space Cultural and educational space, has been operating since 2011. Created in the framework of the Scholarship of Ministry of Culture and National Heritage. It is one of the activities of the Foundation City Project. Carnival - Open Circus SpaceCarnival organizes: workshops for children, adolescents and adults workshops for children with disabilities Open training / exchanges and international visits, Aerial Weekend Advanced training and instructors circus pedagogy courses, Circus cabarets