Lubelscy Sztukmistrze na warszawskiej „patelni”

Opublikowano:

medium_1373026585LOGO_carnaval_pion_(Small)W czwartek na placu przed stacją metra Centrum w Warszawie odbywały się pokazy cyrkowe. Kuglarze, żonglerzy i klauni namawiali warszawiaków aby udali się do Lublina, gdzie w dniach 8-11 sierpnia odbędzie się Carnaval Sztuk-Mistrzów.

Pokazy żonglerskie, występy akrobatów i klaunów, tańce z szarfą i chodzenie na szczudłach to tylko niektóre z atrakcji, które w czwartek koło południa można było zobaczyć na placu przy stacji metra Centrum w Warszawie. Dzieci, młodzież i dorośli prezentowali swoje umiejętności i pokazywali różne cyrkowe sztuczki. Młodzież zaprezentowała także krótką scenkę – pantomimę. Wszyscy byli ubrani w kolorowe stroje, a niektórzy mieli na głowie peruki, a na twarzy maski lub mocne makijaże. Występom towarzyszyła muzyka. Przechodnie mieli okazję spróbować własnych sił w żonglowaniu czy zabawie z szarfą.

Wszystko po to, aby zachęcić warszawiaków do odwiedzenia Lublina, gdzie w dniach 8-11 sierpnia odbędzie się festiwal sztuki cyrkowej Carnaval Sztuk-Mistrzów. „Jesteśmy bardzo mocno związani z Lublinem, który jest otwarty na nowe formy sztuk performatywnych. Lublin zawsze był zagłębiem małych teatrów alternatywnych. Chcemy pokazać, że sztuki cyrkowe wracają, następuje ich renesans” – powiedział Rafał Sadownik z Pracowni Edukacji i Animacji Kultury Warsztaty Kultury, jeden ze współorganizatorów wydarzenia.

Przeczytaj cały tekst klikając w Link

Pierwsze dwa akapity pochodzą ze strony Gazety Wyborczej (gazetawyborcza.pl). Źródło PAP. Cały tekst dostępny jest po kliknięciu w powyższy link.

Więcej o bas

Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła

Podobne wpisy

bas
bashttp://jednokolo.pl
Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła