19 wrz, 2014 przez

KOOZA wystartowała!


kooza     Wczoraj odbył się pierwszy, premierowy, spektakl z serii czterdziestu dwóch spektakli 'Kooza’ w wykonaniu Cirque du Soleil. Cyrk Słońca zagości na błoniach Stadionu Narodowego aż do 19 października, także macie dużo czasu, żeby się wybrać i zobaczyć na własne oczy!

Opisanie słowami samego spektaklu jest chyba nie możliwe a emocje mu towarzyszące są jedyne i niepowtarzalne! Spektakle CDS to jedne z tych wydarzeń, które pamięta się do końca życia (my na pewno zapamiętamy! 🙂 )

Miło było obserwować zarówno dzieci jak i dorosłych zasłaniających sobie buzie lub oczy z wrażenia. Piski, gwizdy i oklaski na stojąco wieńczyły pierwszą i drugą część spektaklu. Pełna widownia i łzy wzruszenia świadczą o tym, że sztuka cyrkowa nie umiera a idea cyrku współczesnego z powodzeniem wypiera cyrk tradycyjny.

Na oficjalnej stronie cds-kooza.pl można przeczytać :

Nazwa KOOZA zainspirowana jest wyrazem „koza” pochodzącym z sanskrytu, który oznacza „paczkę”, „szkatułkę”, „skarb” i doskonale odzwierciedla koncepcję „circus in a box”. 

Faktycznie na początku spektaklu pojawia się 'szkatułka’, z której wydobywa się magia, przenosząc nas do innego świata….

Kooza-2 kooza-act-3-low-res Kooza-portrait

 

 

 

Więcej o Ola

hulahop, fireshow, taniec