13 lip, 2013 przez

Kaskada na 3 maczugi


Żonglowanie maczugami jest trudniejsze niż piłkami, ale też dużo bardziej efektowne. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć: „Może pójdę na bowling, zabiorę kręgle i nimi pożongluję”, ale nie bez powodu jest wiele różnych rodzajów maczug od różnych producentów. Kręgle i maczugi różnią się od siebie budową.

Poziom trudności: 1/5  Siteswap – 3

Przed tym trikiem warto umieć:

  • Kaskada na 3 piłki

Poniżej kompletny videotutorial z 9 krokami oraz opis tekstowy.

Zanim zaczniesz: Maczugę trzyma się tuż przed miejscem, gdzie robi się ona szersza (lub przy droższych maczugach, gdzie jest inny kolor przed grubszą częścią). Przy pierwszych wyrzutach możesz się trochę obawiać, że się uderzysz w ręce albo w twarz, ale to po kilku minutach powinno minąć.

Krok 1.  Wyciągnij ręce, aby były zgięte w łokciach  mniej więcej 90 stopni. Wyrzucaj maczugę z jednej ręki do drugiej (maczuga robi 1 obrót). WAŻNE: Wyrzucaj maczugę ruchem całej ręki, a nie tylko ruchem nadgarstka. Wtedy maczuga kręci się wolniej i łatwiej ją złapać.

Krok 2. Do jednej ręki weź maczugę, do drugiej piłkę. Wyrzucaj naprzemiennie do drugiej ręki najpierw maczugę, potem piłkę (piłkę od wewnętrznej strony jak przy kaskadzie).

Krok 3. Zrób krok 2 odwrotnie. Najpierw piłka, potem maczuga od wewnętrznej strony.

Krok 4. Najważniejsze ćwiczenie: Weź dwie maczugi, po jednej w każdej ręce. Wyrzucaj je naprzemiennie do przeciwległej ręki i łap. Jeśli poczujesz się pewniej, zacznij wyrzucaj coraz szybciej. Zanim przejdziesz dalej opanuj to naprawdę dobrze.

Krok 5. Przed ćwiczeniami z trzema rzeczami (2 piłki i maczuga, 2 maczugi i piłka i 3 maczugi) myślę, że warto nauczyć się łapać dwie maczugi w jedną rękę. Pierwszą maczugę trzyma się kciukiem, aby pozostałe 4 palce były wolne. I to właśnie one łapią drugą, spadającą maczugę, zaciskając się wokół niej.

Krok 6. Trzymając po jednej maczudze w obu rękach, wyrzuć pierwszą do drugiej ręki, drugą do pierwszej ręki i tuż po tym zrób trzeci wyrzut – wyrzut maczugi, która była rzucana pierwsza. W ten sposób potrenujesz łapanie maczug w jedną rękę.

Krok 7. Do rąk weź dwie piłki i maczugę. Nie jest powiedziane, że łatwiej zacząć maczugą czy piłką, także znajdź prostszy sposób dla siebie, ale najlepiej ćwicz oba. Żongluj kaskadą, wykonując coraz więcej powtórzeń.

Krok 8. Do jednej ręki weź dwie maczugi, a do drugiej piłkę. Zacznij żonglować od maczug. Aby było łatwiej wyrzucić pierwszą maczugę, możesz trzymać kciukiem, palcem wskazującym i środkowym za jej koniec, a potem żonglować już normalnie (czyli trzymając bliżej grubszej części). Żongluj kaskadą, wykonując coraz więcej powtórzeń.

Krok 9. Weź trzy maczugi i ćwicz. Jeśli wykonałaś/eś wszystkie poprzednie kroki solidnie, to żonglerki 3 maczugami też nauczysz się dosyć szybko.

Miłej nauki !

 

Więcej o Bartek Bilejczyk

Żonglerką zainteresowałem się na początku 2013r. i od tego momentu rozwijam swoje umiejętności. Postanowiłem założyć stronę internetową, a ponadto kanał na YouTube - jakzonglowac, gdzie dodaję tutoriale żonglerskie i uczę ludzi. Poza tym interesuję się ekonomią, koszykówką (głównie NBA) i rozwojem osobistym. Ściągnij też moją aplikację na Androida - Żongluj z jakzonglowac.pl !!