Już jutro początek Carnavalu Sztukmistrzów

Opublikowano:

Szósty raz Lublin zostanie opanowany przez artystów, kuglarzy oraz miłośników sztuki cyrkowej. Od 23. do 26. lipca odbędzie się blisko 100 spektakli gwiazd światowego i polskiego nowego cyrku, niektóre `z nich zobaczymy tylko na Carnavalu. Od lat Carnaval jest miejscem gdzie sztuka wychodzi na ulicę do zwykłych ludzi.

Otwarte spektakle będą odbywać się na pięknym lubelskim Starym Mieście m.in. na Placu Litewskim, Placu Łokietka lub Deptaku. Natomiast biletowane pokazyzostaną przedstawione w Centrum Kultury, Teatrze Starym oraz namiocie. Tam za niewielką cenę (15 zł za bilet) będzie można zobaczyć perełki festiwalu: Davida Erikssona, Lord of Strut, Kejos, Matthiasa Romira, Cia Proyecto Otradonie i Kolektyw LŁ. Ci ostatni zaprezentują swój premierowy pokaz „Spektrum”.

Jednak to nie koniec atrakcji. Caranval jest połączony z Urban Highline Festival gdzie przez 4 dni śmiałkowie podejmą próbę przespacerowania się na taśmie między domami Starówki. Na Błoniach pod Zamkiem będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach kuglarskich oraz slackline. Po wszystkich przedstawieniach, codziennie organizatorzy zapraszają do klubu festiwalowego gdzie zagrają m.in Bokka i Kortez.

Tradycyjnie dla kuglarzy i sackline’rów zostanie udostępniona przestrzeń z możliwością kempingu i zapleczem sanitarnym za opłatą 30 zł. Festiwal zmienia się na przestrzeni lat. Niestety nie odbywają się już typowo kuglarskie event’y takie jak np. konkurs SLAM, jednak Carnaval stał się wizytówką Lublina nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

Po więcej informacji i szczegółowy program zapraszamy na oficjalną stronę:

http://sztukmistrze.eu

carnaval sztukmistrzow lublin

 

 

 

 

Podobne wpisy