Jak to jest z tymi urodzinami kuglarstwa?

Opublikowano:

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, jak długo mogą istnieć pasje, które nas poruszają? Dziś mamy okazję świętować kolejny rok istnienia Kuglarstwa, ale zanim ci powiem, który to już rok, zróbmy małą grę. Zastanów się przez chwilę, ile lat mógłby mieć serwis, który łączy pasjonatów tak niezwykłej sztuki. Masz już swoją odpowiedź?

Nie zamęczę cię dłuższym oczekiwaniem – masz rację! Kuglarstwo istnieje dokładnie tyle lat, ile podpowiada Ci intuicja. Ale co interesujące, dla każdego z nas „wiek” tego miejsca może być inny, w zależności od tego, kiedy z nim zaczęliśmy swoją przygodę. Dla mnie, momentem założenia Kuglarstwa może być dzień: kiedy zrodziła się idea, uruchomiliśmy pierwszą stronę, założyliśmy forum społeczności czy zarejestrowaliśmy domenę. Na ten moment przyjmę, że świętujemy 22 lata naszej wspólnej pasji.

Ciekawostką jest, że w tamtych czasach nie mieliśmy jeszcze YouTube’a, a przeglądarki internetowe nie obsługiwały domyślnie filmów. Nasze pierwsze wizualizacje tworzyliśmy, rysując piksel po pikselu.

Od samego początku ideą serwisu było tworzenie i zadbanie o potrzeby społeczności kuglarskiej. Powstało wiele usług, które miały na celu wspomóc rozwój. Między innymi:
leksykon pojęć kuglarskich, blog, forum, wypożyczalnia sprzętu, kalendarz, baza prac naukowych, mapa skupisk kuglarskich, bazar wymiany rekwizytów, katalog kuglarzy i grup oraz wiele mniejszych.

Nie wszystkie pomysły dotrwały do dziś ale na tym polega rozwój aby Ciągle poszukiwać. Rok temu odświeżyliśmy naszego bloga. Ciągle tam pojawiają się artykuły i już przekroczyliśmy 1,5 tys. wpisów. Od kilku dni działa kalendarz wydarzeń kuglarskich – tu znajdziesz informacje o tysiącu byłych wydarzeniach oraz bieżące zapowiedzi sezonu.

Innym wielkim krokiem jest przywrócenie historycznego miejsca, gdzie powstawała nasza społeczność. W tym niczym archeologicznym wykopalisku możecie odkryć jak to się zaczęło, jakie były początki naszej pasji i jaka atmosfera panowała na osi 20 lat. W naszym wehikule jest prawie 100 tysięcy wypowiedzi.
Forum o którym mowa przełamało granice niedostępności tajnej wiedzy o tym jak kręcić ogniem, czy podrzucać piłeczki. Wyobraź sobie, że wcześniej nie było motywacji do dzielenia się wiedzą.

O naszej bogatej obecość w mediach społecznościowych nie będę się rozpisywał. Jesteśmy i widzicie nas zarówno na tych dużych jak facebook, instagram, tiktok, youtube, jak i mniejszych.

Siłą społeczności są ludzie.
Nic by nie powstało gdyby nie społeczność. Twoje zaangażowanie jest kluczem do rozwoju platformy i kształtowania jej wyglądu i charakteru. Możesz dodawać nowe wydarzenia do kalendarza, tworzyć treści, dzielić się widzą, udzielać na forum albo realizować zupełnie inne pomysły.

Jeśli nie wiesz, jak zacząć, przywitaj się na my@kuglarstwo.pl i razem znajdziemy sposób, jak dołączyć do naszej niezwykłej społeczności.

Więcej o bas

Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła

Podobne wpisy

Leave a Reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

bas
bashttp://jednokolo.pl
Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła