Hula Hoop na Olimpiadzie w Rio

Opublikowano:

Olimpiada w Rio trwa w najlepsze, ale dla pasjonatów hula właśnie nadszedł najciekawszy moment. Czas na gimnastykę artystyczną! Już od piątku będziecie mogli oglądać zawody indywidualne, a na koniec, w niedzielę 21 sierpnia- zawody grupowe. Wygląda na to, że ten weekend część z nas spędzi przed telewizorami 😉

Dla tych, którym obcy jest temat „gimnastyki artystycznej”: to połączenie gimnastyki oraz pięciu różnych sprzętów: hula, wstążki, piłki, maczug, liny. W zawodach indywidualnych każda z uczestniczek ma do zaprezentowania 4 rutyny(z różnym sprzętem). W zawodach grupowych natomiast, każda drużyna ma do wykonania 2 rutyny: jedną, w której wszystkie uczestniczki posługują się tym samym sprzętem oraz drugą, w której 3 zawodniczki mają jeden sprzęt, a pozostałe dwie inny. The Fédération Internationale de Gymnastique (FIG) decyduje, który sprzęt będzie używany, na każdy 2-letni cykl zawodów. Na trwający obecnie cykl 2015-2016, zawody grupowe mają się odbywać następująco: jedna rutyna z pięcioma wstążkami, a druga z 2 dwoma hula hoopami oraz 3 maczugami. Co to dla nas oznacza? W tym roku zobaczymy obręcze zarówno w zawodach indywidualnych, jak i grupowych!

Na kogo zdecydowanie warto zwrócić uwagę:

Yana Kudryavtseva w 2015 roku Rosjanka przywiozła do domu 3 złota: maczugi, piłka i wstążka. Wygrała Mistrzostwa Świata 3 lata z rzędu(2013, 2014, 2015) i pozostaje najmłodszą zdobywczynią tego tytułu w wieku lat 15!

https://www.youtube.com/watch?v=7MAAz0imxs4

Margararita Mamun wygrała Narodowy Puchar Rosji trzy razy. Wcześniej tego roku ustanowiła nowy rekord w Baku Cup zdobywając najwyższy wynik w nowym, 20-punktowym systemie. W 2015 roku przywiozła z Mistrzostw Świata złoto w hula hoop, natomiast w kategoriach: wstążka, piłka i wszystkim, co pozostało, zdobyła srebro.

https://www.youtube.com/watch?v=j48Q44aGCAE

No i po raz kolejny Rosjanki, tym razem grupowy złoty występ z ubiegłego roku z hula oraz maczugami.

https://www.youtube.com/watch?v=IFlXv7mro7k

Wiadomo – nie tylko na rosyjskie zawodniczki warto zwracać uwagę, w końcu, to Mistrzostwa Świata! Dlatego oglądajcie i typujcie własnych faworytów.


tekst źródłowy: hooping.org

Podobne wpisy