Highline wspina się jeszcze wyżej.

Opublikowano:

Highline 469m na festiwalu Natural Games 2015

Niespełna pół roku po poprzednim wyniku Alexa Schulza, który przeszedł 375 metrów na highline, Francuz Nathan Paulin pobił jego rekord pokonując 403 metrowego slacka. Ledwo skończyło się świętowanie i już rekordzista przebił swój własny wynik.  Obecny rekord długości highline to już 469m spaceru po taśmie zawieszonej setki metrów nad ziemią.

Nad wyczynem pracuje zespół slackowców  podczas festiwalu Natural Games. Wyzwanie podjęło na razie trzech linoskoczków – Niemiec Lukas Irmler,  Czech Danny Mensik i wspomniany Nathan Paulin. Właśnie dzisiaj dwóm ostatnim udało się pokonać całe 469 metrów spaceru w Gorges de la Jonte.

Próby trwały dwa dni. Już pierwszego Danny Mensik przeszedł ponad 400m na tej najdłuższej do tej pory taśmie. Teraz Danny i Nathan oglądają jak pozostali śmiałkowie próbują powtórzyć ich wynik. Niecałe 5 godzin temu udało się to także innemu francuzowi – Theo Sanson’owi.

Póki festiwal trwa, rekord może zostać powtórzony, gdyż ochota na pokonanie „bestii  la Jonte” rozpiera jeszcze niejednego uczestnika.

Podobne wpisy