Helikopter

Opublikowano:

Kolejną podstawową sztuczką na flowersticku jest Helikoter. W uproszczeniu jest to po prostu Tik-tak po kole.

Pierwszym krokiem w nauce jest robienie spokojnego i pewnego Tik-tak’a.
Następnie gdy kijek kwiatowy jest, przez chwilę, na prawym kijku kontrolującym należy przesunąć rękę do przodu (od siebie). Gdy, już skrzywiony kijek kwiatowy, doleci do lewego kijka kontrolującego, lewą rękę należy przesunąć do tyłu (do siebie).
W ten sposób kijek kwiatowy powinien zacząć obracać się w lewo (przeciwnie do wskazówek zegara), przyjmując płaszczyznę poziomą.

Konsekwentnie powtarzając ten ruch kijek kwiatowy zacznie obracać się jak śmigło helikoptera, stąd nazwa ruchu.

Ćwicząc go, na początku, łatwiej jest zbliżyć ręce do siebie. Sam kijek kwiatowy jest odbijany dokładnie tak samo jak przy Tic-taku, w podobnym tempie i tym samym miejscu. Robiąc tą sztuczkę dłużej warto modyfikować ruch rąk, nie tylko dając impuls do odbicia i ruch przód-tył, ale też synchronizować się z okrężnym ruchem kijka kwiatowego i wzmacniać czy modyfikować go kijkami kontrolującymi.

 Opisana wersja przedstawia ruch kijka kwiatowego w lewo. Analogicznie można wykonywać go w prawo.

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.