4 lip, 2013 przez

Grindy (szlifowanie)


Kolejną sztuczką łatwą do nauczenia się jest grind.
Tak samo jak w przypadku innych sztuczek, podstawowa wersja jest dość łatwa, ale szybko można wymyślać jej bardziej skomplikowane wersje.

Grind sam w sobie polega na przeniesieniu rozpędzonego diabola ze sznurka na kijek. Tak by oś szlifowała trzonek kijka. Można je tam po prostu zsunąć lub też wrzucić, obracają wcześniej kijek o 90 stopni. Diabolo powinno balansować na kijku i gdy zwolni lub straci płaszczyznę należy z powrotem umieścić je na sznurku. Kijek powinien być ułożony równo między miskami diabolo, ich dotknięcie prawie na pewno spowoduje jego wypadnięcie.

GrndRH

 

 

 

 

 

Ważne jest by zdawać sobie sprawę że robiąc tą sztuczkę na prawym kijku, musi on być zadarty w górę, a robiąc to na lewym kijku musi on być pochylony w dół.
Wynika to z tego że diabolo rozpędzone jest w lewo (wersja dla praworęcznych) i odpowiednie przechylenie kijka zapobiega jego wypadnięciu (po prostu może wyjechać z kijka).

 

animacja pobrana ze strony www.diabolotricks.com

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.