30 lip, 2013 przez

Grindy – podstawa i wariacje


Grindy to wrzucanie diabolo na kijek lub kijki (można by powiedzieć: szlifowanie). Kijki aluminiowe i z tworzyw dobrze nadają się do grindowania. Szlifowanie drewnianymi jest trudne, ponieważ są trochę za grube. Najprostszą metodą nauki grindu na kijku jest podniesienie lewej ręki (wtedy diabolo poleci bliżej prawego kijka), wyrzucenie diabolo nisko i złapanie go na kijek. Powrót na sznurek to nic innego jak przechylenie kijka, aby diabolo z niego spadło. Jeśli sznurek jest napięty (lewa w górze), to diabolo na pewno nie spadnie na ziemię.

Jest sporo odmian grindowania. W filmiku poniżej zobaczysz pięć:

  1. Zwykła – normalne wrzucenie diabolo na kijek, a potem zrzucenie na sznurek. 1/5
  2. Przemienna – Przerzucanie diabolo z kijka na kijek (raz lewy, raz prawy grind) 2/5
  3. Frontback – utrzymywanie diabolo na przemian na „górnej” i „dolnej części kijka. 2/5
  4. Schody – kijki ustawione są końcami do siebie, polega na ześlizgiwaniu diabolo z jednego kijka na drugi przy jednoczesnym obniżaniu kijków. 2/5
  5. X-Grind – Grind na dwóch kijkach (końce jeden na drugim lub obok siebie). Do tego grindu warto mieć szeroką oś. 2/5

Miłego diabolowania !

Więcej o Bartek Bilejczyk

Żonglerką zainteresowałem się na początku 2013r. i od tego momentu rozwijam swoje umiejętności. Postanowiłem założyć stronę internetową, a ponadto kanał na YouTube - jakzonglowac, gdzie dodaję tutoriale żonglerskie i uczę ludzi. Poza tym interesuję się ekonomią, koszykówką (głównie NBA) i rozwojem osobistym. Ściągnij też moją aplikację na Androida - Żongluj z jakzonglowac.pl !!