Gdyński Weekend Kuglarski Jesień 2015

Opublikowano:

To już jutro! Rusza kolejna edycja Gdyńskiego Weekendu Kuglarskiego. Dzisiaj tylko krótka notka o tym, co będzie się działo hulahoopowego, bo o tym, że wszelakich akcji i atrakcji z różnych dziedzin kuglarstwa będzie dostatek –  to się rozumie samo przez się :) Szykuje się naprawdę mocne wydarzenie. Już na etapie przygotowań udało się pozyskać dofinansowanie ze społecznej zbiórki – na portalu wspieram.to. Organizatorzy zebrali więcej środków niż założyli, co oznacza, że kuglarska brać ma się dobrze i potrafi wspierać się w słusznym celu :) na pewno nie zabraknie więc tej pozytywnej atmosfery, która towarzyszy od początku gdyńskim spotkaniom. Ale do rzeczy. Najważniejsze informacje dla nas – ludzi z kółkami, w kilku punktach.

 1. W tym roku program warsztatów hula został podzielony na dwa poziomy zaawansowania. Początkujący będą mieli zajęcia z hulania od podstaw, ale będą mogli też dołączyć do zajęć dla zaawansowanych. I – uwaga, nowość! – tym razem będziecie mogli spróbować przeróżnych rodzajów obręczy! Według grafiku:
  PIĄTEK 25/09
  13:00 Koło Cyra / początkujący + zaawansowani / Daniel Kermit Chlibiuk
  14:00 Koło akrobatyczne / początkujący + zaawansowani / Marta Mądry
  16:00 Hula-hoop dla początkujących / Kinga Kinia Łukaszewska
  SOBOTA 26/09
  13:00 Hula-hoop dla początkujących / Kinga Kinia Łukaszewska
  14:00 Kreatywne hulanie dla każdego / początkujący + zaawansowani / Matylda Górska
  NIEDZIELA 27/09
  15:00 Obręcze izolacyjne dla początkujących / Sebastian Paroowa Frodyma
  Szczegółowy program wszystkich wydarzeń GWK znajdziecie pod tutaj.
 2. W nowym miejscu. Tym razem nie będzie to Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, lecz bardziej przestronną Sala Lekkoatletyczna Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9 w Gdyni.
 3. Nie zapominajcie o wydarzeniach towarzyszących! Open Space, Fire Space, Gala, Afterparty w klubie Desdemona, igrzyska, konkursy (min. fotograficzny)…
 4.  Wstęp jak zwykle wolny.

kuglarski

Na zachętę filmik i taniec z hula Matyldy Górskiej:

Oraz – trochę po ptakach, ale z jakimże sentymentem! – filmik Oli Kłapo Roszak zachęcający do wspierania GWK (realizacja ze skromnym udziałem niżej podpisanej).

Do zobaczenia na GWK!

Podobne wpisy