3 sie, 2011 przez

FROG -zdradzamy wszystkie sekrety :)


frog 2011VI Festiwal Rytmu i Ognia FROG w Gdyni
6-7 sierpnia 2011
Plac Grunwaldzki (Muszla koncertowa)

→ Największy Festiwal Ogniowy w Europie Środkowej
→ Międzynarodowe gwiazdy i publiczność
→ Letnie noce z ogniem i muzyką etno

Po raz szósty w centrum Gdyni będziemy świadkami magicznego teatru ognia. W ubiegłym roku głosami internautów FROG zdobył nagrodę Skrzydła Trójmiasta nadaną w kategorii „Kultura w przestrzeni Trójmiasta”! Podczas VI edycji Festiwalu chcemy jeszcze bardziej otworzyć się na publiczność, która nie tylko będzie mogła podziwiać artystów sztuki ogniowej na scenie, ale także stworzymy jej możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez mistrzów fireshow z różnych zakątków świata. Jest to jedyna i niepowtarzalna okazja, by okiełznać żywioł ognia oraz poznać sztukę tańca z nim związaną w najlepszym artystycznym wykonaniu. FROG to nie lada gratka dla miłośników rytmu i ognia, ciekawa propozycja wypoczynku w nadmorskiej scenerii i wspaniała rozrywka dla całej rodziny.

Informacje o artystach:
➢ Antti Suniala – finlandzki artysta, absolwent szkół cyrkowych w Finlandii i Chinach. Jest jednym z najbardziej podziwianych, docenianych i wpływowych wirtuozów sztuki manipulacji płonącym kijem na świecie. Artysta występował na takich wydarzeniach światowej renomy jak Finał Eurowizji 2007 oraz festiwalach sztuki ogniowej i cyrkowej na całym świecie. Reżyser i choreograf, projektant sprzętów ogniowych oraz konsultant w kwestiach bezpieczeństwa w pokazach ogniowych.

Na FROGu zaprezentuje show solowe oraz pokaz z grupą All Staffs, poprowadzi warsztaty i konsultacje.

➢ Sirrion Krakowski Teatr Tancerzy Ognia . „Jesteśmy grupą ludzi będących częścią społeczności kuglarskiej w Polsce. Łączy nas zamiłowanie do zręczności, tańca, ognia, rozrywki i sztuki pojmowanej w sposób alternatywny.”

➢ All Staffs (Niemcy/ USA/ Finlandia) – Światowej klasy artyści łączący żonglerkę z ogniem. Smukły, aerodynamiczny sztab ognia w połączeniu z wysoką techniczne żonglerką generuje doskonały obraz w monumentalnych proporcjach. Ich pokazy wyróżnia precyzja wykonania, połączona z ruchem scenicznym i elementami akrobatyki. Cały występ przybiera formę teatralną, niejednokrotnie mistyczną.

➢ Majestic – ich muzyka to mieszanka pulsacyjnego reggae i żywiołowego ska z żywą sekcją dętą. Zespół istnieje od 2004 roku; od tamtego czasu zagrał ponad 300 koncertów w całej Polsce. Największym sukcesem zespołu jest wygrana na Ostróda Reggae Festiwal 2006. W 2007 roku wydali debiutancki album.

➢ L’ombelico del Mondo (laureaci konkursu bębniarksiego FROG 2010) – zespół pochodzi z Sochaczewa i zajmuje się szeroko pojmowaną sztuką uliczną oraz przede wszystkim graniem samby i rytmów zachodniej Afryki. Grupa liczy 27 osób.

➢ Klan Grus (Polska) – Semi Dry Act to pokaz półwytrawny…a nawet półsłodki…trzy postacie, elektryzujące choreografie, zaskakujące elementy, dopracowane kostiumy i zabawna muzyka. Oryginalna choreografia jest przepleciona dawką dobrej zabawy i lekkiego humoru. Wirujące hula hoop, czy dynamiczne płonące skakanki, to tylko mała część atrakcji pełnego magii show…

➢ Kasmir i Niko (Finlandia) – FLOW jest profesjonalnym pokazem dwóch artystów cyrkowych i ogniowych, skoncentrowanym głównie na sztuce fireshow; pokazywany był na setkach festiwali od 2003 roku, w tym na Festiwalu Eurowizji 2009 w Moskwie.

➢ Mr Bugeengs – Shao – Michał Szałucho – swoje pierwsze kroki na scenie stawiał już w 2001 roku z gdyńską grupą capoeiry Artes Das Gerais, w której trenował 3 lata. Kolejnym etapem rozwoju Shao było fireshow. Michał rozpoczął swoją przygodę z ogniem na początku 2006 roku. Rok później założył grupę tancerzy ognia Sombra, z którą występuje do dziś. Wraz z grupą, jak i solowo, zdobył wiele nagród i wyróżnień na konkursach i przeglądach grup fireshow: I miejsce podczas Festiwalu Teatrów Ognia na Zamku w Gniewie, I miejsce podczas III Festiwalu Rytmu i Ognia FROG w Gdyni, Występ Galowy podczas III Ostródzkiego Festiwalu Żonglerskiego. Pod koniec roku 2009 Shao zainteresował się mało znaną sztuką buugengów. Doświadczenie zdobywane przez lata w innych dziedzinach oraz kreatywny umysł, pozwoliły mu na bardzo szybkie opanowanie sztuki manipulacji tym sprzętem i wypracowanie sobie indywidualnego stylu. Jego pierwsze występy z buugengami można było oglądać na pokazach fireshow grupy Sombra. Pierwszy solowy występ, Shao z buugengami, miał miejsce na finałowej gali III Ostródzkiego Festiwalu Żonglerskiego, gdzie spotkał się z ogromnym uznaniem widzów i organizatorów. Obecnie najnowszym wydarzeniem jest występ Shao w trzeciej edycji programu Mam Talent.

WSTĘP: 12 zł/1 dzień, 20 zł/2 dni
DZIECI do 12 lat: 6 zł/1 dzień, 10 zł/2 dni
Bilety do nabycia przed wejściem na Festiwal.

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.