FROG program, goście i ekipy konkursowe

Opublikowano:

frog 2010Centrum Kultury w Gdyni zaprasza na V Festiwal Rytmu i Ognia FROG
6, 7, 8 sierpnia w Gdyni Plac Grunwaldzki w Gdyni

Jak co roku festiwal FROG wypełni letnie dni muzyką i ogniem. Do Gdyni zjadą się grupy fireshow oraz bębniarskie z całego kraju i z zagranicy, aby walczyć o Grand Prix w konkursach FROG. Wystąpią u nas artyści niebanalni, niecodzienni, zaskakująco pozytywni, którzy zagoszczą w naszym kraju po raz pierwszy:

– grupy ogniowe: Magma Theater z Węgier, LOOOP z Berlina
– artyści solowi: YUTA z Japonii, Megan ze Szkocji, Jerzy Kozłowski (Solobagdur) z Polski

O muzyczne doznania zadba duet Gurzuf z Białorusi, czyli energetyczna mieszanka akordeonu i perkusji oraz czeska grupa Marimba Mama, której repertuar jest inspirowany południową i zachodnią muzyką afrykańską z wpływami rytmów ameryki łacińskiej, z nutką muzyki kubańskiej i domieszkami współczesnych nurtów muzycznych. Muzyczną niespodzianką będzie występ Die G*Hör-Gang, czyli eksplozja reggae, ska, hip-hop w wykonaniu dziewięcioosobowej grupy muzyków z Niemiec.

Do prowadzenia warsztatów poi (sztuka fireshow, tańca ognia, wywodzi się od metody treningu przędzenia, podczas którego pracują dłonie i nadgarstki) zostali zaproszeni najlepsi trenerzy, między innymi wybitny trener poi – Yuta Imamura z Japonii, zwany „Poi Ninja” – jeden z najbardziej podziwianych firespinnerów na świecie.

CENY BILETÓW:
8zł/jeden dzień
20 zł/ wstęp na cały festiwal (3 dni)
dzieci:
do lat 6 – wstęp wolny
do lat 12:
4zł/jeden dzień
10zł/wstęp na cały festiwal (3 dni)

NOCLEGI DLA PRZYJEZDNYCH
Nocleg w Szkole Podstawowej nr 13 w Małym Kacku,
ul. Halicka 8:
Od 06.08-08.08 (szkołę opuszczamy do godziny 12:00 9 sierpnia)
15 zł/ 1 nocleg
– dojazd z centrum Gdyni autobusem 152 do pętli.
Spanie w salach lekcyjnych oraz na korytarzu szkolnym – trzeba zabrać swoje karimaty i śpiwory. Dostępne łazienki na korytarzach + prysznice.

Więcej informacji na: www.frog-gdynia.pl oraz www.myspace.com/festiwalfrog

PROGRAM

6 sierpnia (piątek)

10:00-16:00 WARSZTATY

20:00 koncert 7 Czakram Ziemi – laureaci konkursu FROG 2009
21:30 Scena otwarta dla solistów i solistek
22:20 pokaz fireshow SOLOBAGDUR (Jerzy Kozłowski)
artysta znany z programu Mam Talent 2009
22:40 pokaz fireshow MEGAN (Szkocja)
22:50-23:00 pokaz fireshow Cyrille & Dorothea (Francja&Niemcy)

7 sierpnia (sobota)

10:00-16:00 WARSZTATY

17:30 konkurs grup bębniarskich
19:00 koncert Die G*Hör-Gang (Niemcy)
21:30-00:00 konkurs grup fireshow

8 sierpnia (niedziela)

10:00-16:00 WARSZTATY

17:00 konkurs grup bębniarskich
18:30 koncert GURZUF (Białoruś)
20:00 ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród
w Konkursach Bębniarskim i Fireshow V Festiwalu
Rytmu i Ognia FROG 2010
20:15 koncert MARIMBA MAMA (USA/Czechy)
21:50 pokaz fireshow YUTA (Japonia) – po raz pierwszy w Polsce!
22:00 pokaz fireshow KiVi Projekt – laureaci konkursu FROG 2009
22:30 pokaz Fireshow LOOOP (Niemcy) – po raz pierwszy w Polsce!
23:00 pokaz Fireshow Magma Theater (Węgry) – po raz pierwszy
w Polsce!

MAGMA FIRETHEATER (Węgry)
Linda Farkas z Magma Firetheatere zaprezentuje na FROG’u niesamowity pokaz “Raysailors” łączący fireshow z wizualizacjami przygotowanymi przez jednego z najlepszych artystów Węgierskich w tym fachu Andora Merksza. Pokaz został doceniony i nagrodzony na uiegłorocznym Budapest Fringe Festival. www.magmatuzszinhaz.hu

LOOOOP (Niemcy)
Grupa, która zachwyciła publiczność, stosując skomplikowane techniki partnerpoi na kilka osób, udowadniając, że poi podobnie jak żonglerka wieloosobowa to zabawa dla 2, 3, 4 albo większej ilości osób. LOOOOP bawią się tradycyjnym fireshow, łącząc je z elementami humorystycznymi i tańcem. http://www.loooop.org/

YUTA (Japonia)
Od wielu lat popularyzuje sztukę poi w Japonii. Wierzy, że trenowanie poi może uszczęśliwiać ludzi i być prawdziwą sztuką tańca. Stworzył stronę internetową, na której dzieli się swoim doświadczenie ze wszystkimi entuzjastami fireshow i poi. Jest gościem wielu zagranicznych festiwali ogniowych. W tym roku po raz pierwszy w Polsce!

MEGHAN CLAIRE PIKE (Szkocja)
Meghan jest dobrze rozpoznawalną twarzą szkockiej i brytyjskiej sceny żonglerskiej. Gdziekolwiek się pojawia, jest podziwiana, a jej talent wprawia w osłupienie najlepszych. W jej pokazach, w których w znakomity sposób wykorzystuje ruchy ciała, wprowadza nowe dla branży żonglerskiej elementy, każdy może znaleźć coś dla siebie. Jej styl ocenia się jako unikatowy i imponujący. Wielu artystów ceni sobie współpracę z tą żywiołową i niezwykle zdolną artystką. http://mcp.firestaff.net/welcome.html

MARIMBA MAMA Czechy/USA
Formacja muzyczna, którą cechuje unikalne zestawienie instrumentów. Zakres muzyki granej przez Marimba Mama jest szeroki – od powolnego bluesa i hipnotycznych kompozycji do naładowanych energią utworów tanecznych. Repertuar jest inspirowany południową i zachodnią muzyką afrykańską z wpływami rytmów ameryki łacińskiej, z nutką muzyki kubańskiej i domieszkami współczesnych nurtów muzycznych. http://www.myspace.com/marimbamamaband

GURZUF Białoruś
Tworzą go od 2005 r. Egor Zabelov i Artem Zalesskiy. Pierwszy z nich jest prawdziwym wirtuozem akordeonu guzikowego, drugi natomiast znakomitym perkusistą, dbającym o rytm i puls zespołu. Twórczość grupy to niezwykle oryginalna i wybuchowa mieszanka muzyki klasycznej, jazzu, wschodniego folku a nawet punk rocka i hip hopu. Zespół ma na koncie album „Non existent cinema”, muzykę do spektakli „Moby Dick” dla Teatru w Magdeburgu i „Podróży Guliwera” dla Teatru Lalek w Opolu oraz ogromną ilość koncertów w całej Europie.
www.gurzufband.com

Jerzy Kozłowski (SOLOBAGDUR), Polska
Artysta znany z udziału w finale programu Mam Talent 2009. Od kilku lat konsekwentnie rozwija swoje umiejetności w kontaktowej manipulacji kijami. Jego ambicją jest pokazanie, że solowe występy z ogniem mogą być równie widowiskowe i zachwycające jak występy grupowe.
http://www.youtube.com/watch?v=Zyjcj4_upMQ

KiVi Projekt, Polska
To spektakl, będący efektem pracy 4 młodych artystów z Wrocławia. Łącząc swoje doświadczenie w pracy na scenie i umiejętności kuglarskie, oddają w ręce widza magiczny obraz malowany ogniem. Malowidło jednak nie przedstawia wzburzonego oceanu płomieni, podsycanych groźną muzyką i demonicznymi makijażami, raczej… niech się dzieją cuda…
Laureaci Konkursu FROG 2009.

SIÓDMY CZAKRAM ZIEMI, Polska
Fascynacja kulturą perkusyjną z różnych części świata stała się inspiracją.
Można tu odnaleźć wpływy muzyki: zachodnioafrykańskiej, arabskiej, latynoskiej szamańskiej i polskiej. Muzyka jest dla nas środkiem lokomocji i ma za zadanie przenosić nas w różne części świata. Mistycyzm Wschodu, dzikość Afryki, witalność latynoamerykańska, rodzime i szamańskie rytmy są częścią naszego stylu. Nasza twórczość nie zamyka się w jednej tradycji lecz czerpie garściami budując swój własny obraz świata.
http://www.myspace.com/7_czakram_ziemi

Die G*Hör-Gang
Niemiecki zespół z Bielefeld. To mieszanka reggae, ska, rocka i hip-hopu. Muzyczne wariacje 9 muzyków są podróżą po różnych stylach muzycznych i gwarantują każdemu wspaniała zabawę. Zespół nie mieści się w ramach żadnego gatunku muzycznego, nie da się go zaszufladkować. Ich koncerty to różnorodność muzyczna i rozrywka na najwyższym poziomie. Zagrali miedzy innymi z takimi artystami jak: I-Fire, Ganjaman and Uwe Banton. Zespół wydał album pt. „Q-Tip” i był promowany w Niemczech na trasie muzycznej pt. “World-Wide-Gang Project”, której gościem był polski zespół MAJESTIC.
http://www.myspace.com/gehoergang

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.